Zostań Superwolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI

22.09.2010, 10:10


W szeregach SZLACHETNEJ PACZKI już po raz dziesiąty rusza rekrutacja wolontariuszy, a raczej bohaterów zwanych Superwolontariuszami. Chcesz poczuć, co to znaczy być bohaterem? Znajdź w sobie siłę i odwagę, by zmieniać świat na lepsze!

W kolejnej edycji programu pomocowego SZLACHETNA PACZKA rozpoczęło się poszukiwanie wyjątkowych osób, których wrażliwość na ludzkie nieszczęście, a także wytrwałość i odpowiedzialność pozwoli zmieniać rzeczywistość najbardziej potrzebujących rodzin w całej Polsce, a także na Śląsku!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, a także próba przeciwdziałania prawdziwej, niezawinionej biedzie, zwłaszcza tej ukrytej. Ideą akcji jest skuteczna pomoc, która wiąże się z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i konkretną odpowiedzią na nie. Nasi wolontariusze współpracując z liderem rejonu, docierają do potrzebujących rodzin, badają ich sytuację i diagnozują potrzeby. Zgromadzone informacje trafiają do anonimowej internetowej bazy rodzin, skąd darczyńcy wybierają rodzinę, dla której przygotują PACZKĘ. W ubiegłym roku w województwie śląskim konkretna pomoc o wartości pół miliona złotych dotarła do 740 rodzin, a organizowało ją 450 wolontariuszy i 18 liderów.

W zamian za udostępnienie swoich supermocy nasi wolontariusze otrzymują bezcenne doświadczenie i satysfakcję z pomocy naprawdę potrzebującym, a także wiedzę i umiejętności – jak mądrze pomagać oraz jak organizować akcje społeczne. Zapewniamy również kompleksowe szkolenia w gronie ludzi pełnych entuzjazmu i energii do działania w ramach ogólnopolskiej społeczności wolontariuszy.
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to kluczowe postacie całej akcji, znajdują się w centrum wydarzeń, podejmują najważniejsze decyzje dotyczące wyboru rodziny, które sami znajdują i ankietują. Ich zaangażowanie i chęć pomocy składają się na sylwetkę Superwolontariusza – bohatera akcji SZLACHETNA PACZKA.

Jeśli chcesz się przekonać czy supermoce są w Twoim posiadaniu zgłoś się już dziś wysyłając maila do Wojewódzkiego Koordynatora SZLACHETNEJ PACZKI w województwie śląskim na adres slaskie@wiosna.org.pl

W mailu zatytułowanym WOLONTARIUSZ podaj nazwę dzielnicy lub miejscowości, gdzie chciałbyś włączyć się w akcję.

I ty możesz być dla kogoś bohaterem! Czekamy na Ciebie do 15 października.

akm

T G+ F

Zobacz także

Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”!
Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”!
Zostań liderem Szlachetnej Paczki
Zostań liderem Szlachetnej Paczki
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18