Żołnierze z NATO w Pszczynie

13.09.2006, 18:18

Powiat

Trzech żołnierzy z 32. Centrum Dowodzenia i Naprowadzania w Krakowie Balicach i pięciu z duńskiej jednostki sił powietrznych gościło dzisiaj w Pszczynie.


- Nasza jednostka utrzymuje kontakt z wojskową jednostką lotniczą z Danii – mówi major Michał Jędrysik, który ma pszczyńskie korzenie - tutaj się urodził i mieszkał przez trzy lata. – Prowadzimy działania polegające głównie na wymianie personelu i udziału w szkoleniach. Dla nas to świetna okazja do nabrania nowych doświadczeń, tym bardziej, że Dania należy do NATO dłużej niż Polska. Duńscy żołnierze chcą podzielić się z nami swoimi osiągnięciami i doświadczeniami – dodaje.

Jest to również okazja do poznania kraju. Żołnierze z Danii zwiedzili już kopalnię soli w Wieliczce, a w Pszczynie byli z wizytą w Starostwie Powiatowym, gdzie spotkali się z wicestarostą Krystianem Szostakiem. Zwiedzili także pszczyński Zamek. Jak nam powiedzieli, bardzo podoba im się Polska i to pod każdym względem. Zwłaszcza, że jest to kraj zróżnicowany. Nie kryli również, że podobają im się polskie dziewczyny i że zachwyciła ich gościnność Polaków.

pin

T G+ F

1

1

Zobacz także

WOŚP w Pszczynie
WOŚP w Pszczynie
Redakcja w Pszczynie
Redakcja w Pszczynie
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej
Nowe lampy wzdłuż Piaskowej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18