Znamy zespoły, które powalczą o zwycięstwo w Żubrowisku

Powiat05.04.2019, 10:06

Do 16. edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” zgłosiła się rekordowa liczba zespołów!

- Nigdy jeszcze w 16-letniej historii przeglądu nie otrzymaliśmy aż 52 zgłoszeń. Napływały one od amatorskich zespołów z całej Polski - od Pomorza po Tatry. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie finalistów, którzy powalczą o nagrody tegorocznego przeglądu znajdują się dwa zespoły z Pszczyny - mówi starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Członkowie jury podkreślają, że poziom kapel, które nadesłały swoje zgłoszenia był bardzo wysoki. - Wybór nie był łatwy. Po około 6 godzinach słuchania materiałów demo wybraliśmy dziewięciu finalistów, którzy wezmą udział w przeglądzie. Pozostałe zespoły z największą ilością punktów zostały wpisane na listę rezerwową - informuje jury w składzie: przewodniczący Daniel Kurtyka, Barbara Broda-Malon oraz Mariusz Szulakowski.

Do przeglądu zakwalifikowano następujące zespoły: Jutuber z Krakowa, The Suits z Warszawy, Koszau z Pszczyny, LAMPKY z Warszawy, The Wall z Płocka, Koziguar z Pszczyny, Mexyk z Łodzi, 6BM z Lublina i Rocker Soul z Czechowic-Dziedzic.

Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” odbędzie się już 27 kwietnia podczas Motoserca na pszczyńskim rynku. Członkowie zakwalifikowanych do przeglądu zespołów najpierw wezmą udział w warsztatach z wokalu, gry na perkusji oraz gitarze, prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, a w godzinach 11.00-17.30 zaprezentują się publiczności i jury, walcząc tym samym o nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (zwycięzca) oraz nagrodę burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywcy drugiego miejsca).

Zespół, który zwycięży w przeglądzie wystąpi także jako support przed gwiazdami koncertu finałowego, który odbędzie się 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Zagrają wtedy Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Dr Misio.

Trwa sprzedaż biletów na koncert finałowy „Żubrowiska”. Wejściówki można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Bilety w przedsprzedaży (do 14 czerwca 2019 r.) są w cenie 25 zł, natomiast po tym terminie, jak i w dniu koncertu, będzie można je kupić za 35 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

(źródło: Powiat Pszczyński)

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Finał Żubrowiska - Dr Miso gwiazdą wieczoru
Finał Żubrowiska - Dr Miso gwiazdą wieczoru
Fantastyczne zespoły zagrały na Żubrowisku
Fantastyczne zespoły zagrały na Żubrowisku
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20