Znamy wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego!

Pszczyna30.10.2019, 09:48

Poznaliśmy wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Spośród 63 poddanych głosowaniu projektów wybrano 40 – dwa ogólnogminne i 38 lokalnych.

Na projekty ogólnogminne przeznaczono 125 tys. zł plus 8 tys. zł wynikające z głosowania na projekty lokalne. Z 15 projektów zwyciężyły 2. Najwięcej, bo aż 1985 głosów zdobył projekt „Prace Wykończeniowe Domu Pomocy Ojca Pio – moduł dziennej opieki nad osobami starszymi przychodni”. Koszt tej inwestycji to 125 tys. zł. „Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na alejkach cmentarza komunalnego oraz zagospodarowanie terenu rekreacyjnego z elementami ogrodu sensorycznego”, to drugi ogólnogminny projekt, który zostanie wykonany, jednak tylko za dodatkowo uzyskane 8 tys. zł. Projekt zdobył 731 głosów.

Z projektów lokalnych wyłoniono propozycję dla poszczególnych osiedli oraz sołectw – łącznie 38 pomysłów. Ilość koniecznych głosów, które musiał zdobyć dany projekt, by wygrać zależała od ilości osób mieszkających na terenie danego sołectwa, czy osiedla.

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego złożono na wszystkich osiedlach i we wszystkich sołectwach, ale nie wszędzie będą realizowane. Wymogu minimalnej liczby oddanych głosów nie spełniono osiedle Powstańców Śląskich, w swoim projekcie poszerzenia oferty kulturalnej, dlatego kwota została przekazana na wydatki ogólnogminne.

Projekty lokalne, które zostaną zrealizowane w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim 2020:

Osiedle Stare Miasto: Gyfne Dziołchy i Szwarni Chłopcy - poszerzenie działalności dziecięcego zespołu regionalnego o grupę młodzieżową.

Osiedle Kolonia Jasna: Zielona Kolonia Jasna - posadźmy drzewa na naszym osiedlu, Akademia kreatywnego przedszkolaka w PP nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie.

Osiedle Kępa: Współfinansowanie przez osiedle Kępa razem z osiedlem Stara Wieś spotkania kulturalnego - „Dzień dziecka zabawnie i wesoło”, Remont chodnika w parku zamkowym w Pszczynie - od ulicy Francuskiej w kierunku wzgórza Eiskeller.

Osiedle Stara Wieś: Osiedlowe Centrum Kultury - Stara Wieś, Cykl spotkań z kulturą.

Osiedle Śródmieście: Zagospodarowanie terenów zielonych Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego (I etap) „ZIELONA TERAPIA”.

Osiedle Siedlice: Bezpieczne Siedlice - Remont chodnika wzdłuż ul. Władysława Jagiełły.

Osiedle Piastów: Rozwinięcie oferty kulturalno - edukacyjnej oraz poprawa bezpieczeństwa na osiedlu Piastów w Pszczynie.

Osiedle Daszyńskiego: Nakładka asfaltowa na ul. Morcinka w Pszczynie, Doposażenie placu zabaw na osiedlu Daszyńskiego.

Osiedle Powstańców Śląskich: Zielone płuca Poligonu - strefa świeżego powietrza.

Osiedle Pisłudzkiego:  Kolorowo i aktywnie - doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu nr 4 w Pszczynie.

Osiedle Podstarzyniec: Rozbudowa placu zabaw na os. Podstarzyniec przy ul. Hetmańskiej.

Osiedle Polne Domy:  Projekt i oświetlenie ul. Sybiraków. - Doświetlenie ul. Studzienickiej (lampa trójramienna przy wjeździe z ul. Bieruńskiej na osiedle i dodatkowe lampy). - Zakup, przywóz, montaż lokomotywy dla SP 2 (plac rowerowy).

Czarków: Zestaw odśnieżarka/ zamiatarka+pług, Remont Ośrodka Kultury w Czarkowie - modernizacja c.o.

Piasek: Modernizacja i budowa placu zabaw na terenie ZSP w Piasku.

Brzeźce: Klimatyzacja do Przedszkola, monitoring przy Ośrodku Kultury, utwardzenie kostką brukową wokół serca wsi oraz placu zabaw, remont 2 pomieszczeń w Ośrodku Kultury oraz zakup wyposażenia, Doposażanie Ludowego Klubu Sportowego w Brzeźcach.

Poręba: AKTYWNIE I RODZINNIE

Jankowice: Modernizacja terenu przy LKS Znicz Jankowice - bezpieczeństwo i rekreacja na placu zabaw, Piękna szkoła w Jankowicach.

Studzienice: Modernizacja i przebudowa instalacji CO w budynku OSP Studzienice. Przebudowa pomieszczenia piwnicznego na kotłownie szatnie i sanitariaty.

Ćwiklice: Organizacja czasu wolnego dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich rodziców mieszkających w miejscowości Ćwiklice, poprzez realizację zajęć taneczno- ruchowych, plastycznych, astronomicznych, historycznych oraz gimnastyki korekcyjnej, Modernizacja wyposażenia Biblioteki - zakup zestawu komputerowego, urządzenia wielofunkcyjnego, systemu klimatyzacji oraz książek dla Biblioteki Publicznej w Ćwiklicach, Wsparcie organizacji pozarządowych, Integracja mieszkańców Ćwiklic podczas imprezy „Spotkaj się z sąsiadem” wraz z wydaniem monografii Ćwiklic i Parafii Św. Marcina w 100 lecie niepodległości. (zmniejszenie budżetu)

Rudołtowice: Zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci, LKS Rudołtowice - Ćwiklice- wymiana podłogi na sali treningowej, Wymiana wyposażenia Ośrodka Kultury w Rudołtowicach, Inwestycja w rozwój integracji mieszkańców Rudołtowic poprzez zakup zestawu do nagłośnienia oraz projektora z ekranem.

Łąka: „Parking dla wszystkich”.

Wisła Wielka: Budowa placu zabaw dla dzieci w Porcie w Wiśle Wielkiej przy ul. Dębowej 5, „Aktywnie z UKS PlessWave”- organizacja zajęć sportowo - ruchowych dla dzieci i młodzieży. (zmniejszenie budżetu)

Wisła Mała: Infrastruktura na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej.
38. Studzionka/ Nowe boisko i bezpieczne ogrodzenie przy szkole podstawowej w Studzionce.

W głosowaniu w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok oddano łącznie 12 314  głosów, w tym 6641 poprzez karty do głosowania, a 5673 – przez internet. W puli PBO na 2020 r. jest 2,5 mln zł.

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Budżet obywatelski: 10 września rusza głosowanie
Budżet obywatelski: 10 września rusza głosowanie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
W czwartek i piątek utrudnienia na ul. Bielskiej w Pszczynie
Pszczyna pozyskała 4 mln zł na fotowoltaikę
Pszczyna pozyskała 4 mln zł na fotowoltaikę
Burmistrz spotkał się z ministrem klimatu
Burmistrz spotkał się z ministrem klimatu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19