(fot. powiat)

Znamy terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Powiat21.05.2020, 11:25

W połowie czerwca ruszy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2020/2021. Harmonogram został dostosowany do zmienionego ze względu na epidemię terminu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać w dwóch etapach:

- Od 15 czerwca do 10 lipca będą mieli czas na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.

- Od 31 lipca do 4 sierpnia będą musieli dostarczyć zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Dla absolwentów klas ósmych będzie to także ostatni moment na zmianę wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

- Ze względu na aktualną sytuację, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z załącznikami może być przesyłany za pomocą środków komunikacji elektronicznej, jeśli rodzic ucznia posiada podpis elektroniczny - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Z wynikami postępowania rekrutacyjnego uczniowie wraz z rodzicami będą mogli zapoznać się poprzez elektroniczny system rekrutacji.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia. Od 13 do 18 sierpnia uczniowie będą mieli obowiązek dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego do wybranej placówki, jeśli nie złożyli tych dokumentów w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do branżowej szkoły II stopnia będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą szkół powiatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Stawiają one przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodzieży, dając jednocześnie każdemu szansę na zdobycie atrakcyjnego zawodu lub świetne przygotowanie na wymarzone studia. Technik - programista, magazynier - logistyk i technik - rachunkowości - to nowe kierunki, na które nabór ruszy po raz pierwszy w roku szkolnym 2020/2021.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Powiatowe szkoły zapraszają na Dni Otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na Dni Otwarte
gorący temat
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18