Znamy najlepszych przedsiębiorców powiatu

Powiat20.09.2014, 14:22

Już po raz szósty w powiecie wręczono Złote Laury Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego. Podczas ceremonii medalem za szczególne zasługi dla ziemi pszczyńskiej uhonorowano Aleksandra Spyrę.

Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego.

W powiecie pszczyńskim znajduje się ponad 11 tys. przedsiębiorstw, z czego blisko połowa to przedsiębiorstwa usługowe. Jak podkreślał starosta Paweł Sadza, nasz powiat bogaty jest w ludzi przedsiębiorczych.

- Dziś nagrodzono najlepszych z najlepszych, chylę czoła przed wami i zdaję sobie sprawę, ile trudu każdego dnia musicie dać, aby prowadzić swoją działalność. Stale postępująca globalizacja, błyskawiczna komunikacja oraz przemiany, za którymi trzeba podążać, kosztuje wiele wytrwałości. W swoim życiu trzeba mieć wyznaczone drogi i takiej drogi na sam szczyt państwu życzę – podkreślał przewodniczący Rady Powiatu, Eugeniusz Pająk.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 11 firm. Kapituła konkursowa z przewodniczącym Eugeniuszem Pająkiem na czele, wyróżniła czterech laureatów. Nagrodzonymi przedsiębiorstwami zostały:

W kategorii Usługi: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe „Puchałka” z Pszczyny, Stanisława i Sylwii Puchałków. Firma zajmuje się wykonywanie m.in. usług w zakresie montażu instalacji centralnego ogrzewania, instalacji gazowej, wodno – kanalizacyjnej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej.

W kategorii Produkcja: „Szagru Sp. z o.o” ze Studzienic Jana Szafrona oraz Jerzego Gruszki. Przedsiębiorstwo produkuje systemy z tworzyw sztucznych, wykonuje usługi w zakresie produkcji, montażu instalacji technologicznych, zgrzewania, spawania polietylenu i polipropylenu, renowacji i wykładania zbiorników tworzywem.

W kategorii Handel: „FPUH Gakra Krystyna Gach” z Pielgrzymowic, zajmująca się produkcją samochodowych lakierów i dodatków lakierniczych.

Laur specjalny w kategorii Rolnictwo: otrzymała firma „Pieczarki - Szczepan Polok” z Kryr, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu, profesjonalnej kadrze oraz najnowocześniejszej technologii gwarantuje najlepszą jakość grzybów.

Podczas ceremonii „Złotych Laurów 2014”, „Medal za szczególne i wybitne zasługi dla powiatu pszczyńskiego” otrzymał jeden z najbardziej znanych i zasłużonych mieszkańców ziemi pszczyńskiej, Aleksander Spyra, założyciel m.in. skansenu, zespołu ludowego „Pszczyna” oraz Muzeum Prasy Śląskiej.

Nagrodę przy gromkich brawach publiczności na stojąco, otrzymał z rąk starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy oraz przewodniczącego Rady Powiatu, Eugeniusza Pająka.

- Aleksander Spyra to człowiek instytucja, którego wszyscy tutaj znają - mówił Paweł Sadza.

Gościem wieczoru, który uświetnił to szczególne wydarzenie był muzyk, artysta, piosenkarz - Ryszard Rynkowski. Podczas jego koncertu nie zabrakło takich utworów, jak „Szczęśliwej drogi już czas”, „Dary losu”, czy „Dziewczyny lubią brąz”.

Zobacz galerię zdjęć z wręczenia „Złotych Laurów 2014”.

Tomasz Gruca

T G+ F

Zobacz także

Jubileuszowe Złote Laury już w rękach przedsiębiorców
Jubileuszowe Złote Laury już w rękach przedsiębiorców
Oto laureaci Złotych Laurów
Oto laureaci Złotych Laurów
Pracowici, przedsiębiorczy i solidarni
Pracowici, przedsiębiorczy i solidarni
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18