Znaleźli swoje miejsce

24.09.2006, 11:36

Pszczyna, Piasek

Pracownicy i podopieczni Pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym mogą odetchnąć z ulgą. Radni miejscy zgodzili się oddać im działkę pod nową siedzibę za przysłowiową złotówkę.


Na mocy przyjętej prawie jednogłośnie uchwały (jeden głos wstrzymujący), gmina odda w użytkowanie wieczyste na okres 40 lat działkę położoną w Piasku przy ul. Dworcowej. Jednocześnie radni zgodzili się udzielić Stowarzyszeniu 99% bonifikatę od pierwszej opłaty i opłat rocznych.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie już od trzech lat szuka działki, na której mogłaby powstać funkcjonalna placówka dla podopiecznych ze schorzeniami psychofizycznymi. W ten sposób Stowarzyszenie chce stworzyć niepełnosprawnym dzieciom godne i bezpieczne warunki do nauki i rehabilitacji. Placówka przeznaczona byłaby dla dzieci, a także dla młodzieży i dorosłych, którzy zakończą etap edukacji. Pieniądze na budowę mają pochodzić ze środków unijnych, warunkiem było jednak otrzymanie od miasta miejsca na nową placówkę. W parterowej zabudowie ma powstać kompleks budynków, a także miejsca na rekreację.

Tak korzystne warunki są możliwe dzięki temu, że PSOUU jest organizacją pożytku publicznego. Zresztą sprawę przekazania terenu pozytywnie zaopiniowało Ogólne Zebranie Mieszkańców Sołectwa Piasek.

pin

T G+ F

Zobacz także

Łupy znaleźli w słomie
Łupy znaleźli w słomie
Znaleźli konopie indyjskie
Znaleźli konopie indyjskie
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18