Znaki dookoła nas

Powiat09.04.2019, 10:19

Kwitną żonkile, jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. W tym roku po raz pierwszy w powiecie pszczyńskim specjalnie utworzono ponad 26 żonkilowych rabatek, grządek i zakątków, w których żonkile kwitną wokół tablic z napisem „Znaki Nadziei”.

Autorem akcji jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, a uczestnikami 20 szkół i przedszkoli w całym powiecie, Miejski Zakład Zieleni oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, firmy − BA-BET i Gorke Electronic, filia Pedagogicznej Biblioteki Publicznej oraz parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Codzienna praca hospicjum, któremu patronuje Ojciec Pio, ma coraz większy zasięg − miesięcznie hospicjum obejmuje opieką ok. 50 pacjentów, a wraz z nimi blisko 200 osób z rodzin chorych. Praca odbywa się w mieszkaniach chorych i jest nakierowana na indywidualne potrzeby pacjentów, ale także ich najbliższych domowników. Opieka nad ciężko chorymi jest trudną, ale bardzo potrzebną misją, jest wyrazem szacunku i troski aż do ostatnich chwil ludzkiego życia, poświęceniem odchodzącemu człowiekowi maksymalnej uwagi z dbałością o każdy szczegół. Jednocześnie jest pełna współczucia i delikatności, wymaga wieloletniego doświadczenia i otwartości także na potrzeby rodzin chorych, bo muszą radzić sobie z problemami dotychczas dla nich nieznanymi.

W Polsce hospicja szczególnie zasługują na wsparcie społeczne, ponieważ w większości są prowadzone w ramach organizacji pozarządowych, więc muszą starać się o każdą złotówkę na działalność. Można ją doceniać i promować na różny sposób, a im więcej takich znaków, w tym Znaków Nadziei, tym więcej potwierdzeń, że jest potrzebna i wartościowa, jak każde życie.

Nabór do programu „Znaki Nadziei” trwa. Szczegóły można znaleźć w zakładce „Przyłącz się” na stronie internetowej hospicjum: www.hospicjumOjcaPio.pl.

Hospicjum zachęca również do przekazywania 1% podatku (KRS 0000130935) − do 30 kwietnia oraz darowizn (nr konta 03 1020 2528 00000702 0015 2728). To też czytelny znak społecznego poparcia.

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Hospicjum zdobyło półtora miliona zł dla chorych
Hospicjum zdobyło półtora miliona zł dla chorych
Hospicjum to ludzie tacy, jak Ty
Hospicjum to ludzie tacy, jak Ty
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18