Urząd Miejski uspokaja, że nie doszło do zmiany granic, a „Rybaczówka” nadal znajduje się w Łące

Zmieniono granicę Łąki? Radny pyta kiedy i dlaczego?

Łąka11.11.2018, 13:07

Radny Krystian Czypek pyta, dlaczego zmieniono granicę pomiędzy Łąką a Goczałkowicami? Urząd Miejski odpowiada, że do żadnej zmiany granic nie doszło.

Temat zmiany granic budzi sporo kontrowersji. A zwłaszcza w Łące. Jeszcze niedawno głośno było o konieczności wyjaśnienia zamieszania związanego z granicą Pszczyny i Łąki (chodzi o tereny przy ul. Cieszyńskiej i Sznelowiec). Mimo próśb i apeli zainteresowanych mieszkańców, sprawa nie została rozwiązana do dziś. W Łące głośno protestowano przeciw przyłączeniu niewielkiej części sołectwa do miasta. Jednym z gorących przeciwników tego pomysłu był radny z Łąki, Krystian Czypek.

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 25 października radny poruszył temat innej granicy swojego sołectwa. Złożył interpelację dotyczącą włączenia części gminy do gminy Goczałkowice. Zapytał w niej „kiedy i w jakich okolicznościach została wydzielona część gminy Pszczyna – sołectwa Łąka i przekazana gminie Goczałkowice?”. Chodziło o teren Gospodarstwa Rybackiego „Rybaczówka” w Łące, znajdujący się przy ul. Łukasiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Goczałkowickiego.

„Statut sołectwa Łąka mówi, iż granicą pomiędzy sołectwem Łąka gminy Pszczyna a gminą Goczałkowice jest linia brzegu Jeziora Goczałkowickiego” - zauważył radny Czypek. O wyjaśnienia poprosiliśmy Piotra Łapę, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego. - Nie doszło do zmiany granic – podkreśla. Jak dodaje, zawarto natomiast porozumienie pomiędzy gminami Pszczyna i Goczałkowice. - Pozwoli ono uniknąć sytuacji, w której budynkom przylegającym do ul. Łukasiewicza położonym na obszarze gminy Pszczyna w sołectwie Łąka oraz na obszarze gminy Goczałkowice zostaną nadane identyczne numery – wyjaśnia P. Łapa.

pako

T G+ F

Zobacz także

W Łące zorganizowane zostaną zajęcia z legorobotyki
W Łące zorganizowane zostaną zajęcia z legorobotyki
Boisko w Łące za ponad 1 mln zł gotowe
Boisko w Łące za ponad 1 mln zł gotowe
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu

Komentarze:

Gość 2018-11-12 godz. 22:16
To jak jest w końcu?
treść:
autor:

SQL: 18