Zmarł Piotr Jacek

Goczałkowice-Zdrój30.05.2019, 14:12

Nie żyje Piotr Jacek, były przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. Miał 76 lat.

Piotr Jacek urodził się w 1943 r. w Goczałkowicach-Zdroju. Z tą miejscowością związany był całe życie. Był specjalistą w zakresie organizacji pracy i zarządzania oraz drogowcem. Z tą branżą był związany zawodowo przez 46 lat.

Pracował w kopalni „Wesoła”, w 1965 r. rozpoczął pracę w pszczyńskim Przedsiębiorstwie Transportu Handlu Wewnętrznego. Był tam dyspozytorem, potem kierownikiem, dyrektorem filii w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach.

W 1999 r. objął funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie, piastując to stanowisko przez 12 lat, do roku 2011. Działał na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także na rzecz poprawy atrakcyjności turystycznej gmin powiatu pszczyńskiego poprzez przebudowę i modernizację dróg, budowę chodników, parkingów. Był niezwykle skuteczny w działaniach na rzecz pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje drogowe. Zapoczątkował współpracę pomiędzy samorządem powiatowym a samorządami gminnymi w zakresie realizowania wspólnych przedsięwzięć drogowych. Owocem tej współpracy jest m.in. przebudowa ul. Szkolnej, ul. Uzdrowiskowej, ul. Jeziornej, budowa rond „Pod bocianem” czy „Nad Wisłą” w Goczałkowicach-Zdroju. W 2011 r. przeszedł na emeryturę.

W 2014 r. Piotr Jacek został radnym Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój na kadencję obejmującą lata 2014-2018. W Radzie Gminy pełni funkcję przewodniczącego.

Piotr Jacek był wielkim miłośnikiem przyrody, miał ogromną wiedzę na temat zwierzyny leśnej i jej zwyczajów. Jego pasją było łowiectwo i myślistwo. Wiele lat był związany z kołami łowieckimi. Pełnił wiele ważnych funkcji w okręgowych i krajowych strukturach Polskiego Związku Łowieckiego. Był też Prezesem Koła Łowieckiego „Cyranka”, Łowczym Rejonu Pszczyńskiego, członkiem Wojewódzkiej Rady Łowieckiej, zastępcą członka Naczelnej Rady Łowieckiej w Warszawie, laureatem licznych wyróżnień, odznaczeń i medali za zasługi dla łowiectwa. Był fundatorem i pomysłodawcą kapliczki wzniesionej ku czci św. Huberta, patrona myśliwych, leśników i jeźdźców, poświęconej w 2013 r. Kapliczka znajduje się przy ul. Bór II w Goczałkowicach.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Zmarł ks. Rudolf Myszor z Kobióra
Zmarł ks. Rudolf Myszor z Kobióra
30. rocznica powstania samorządu terytorialnego
30. rocznica powstania samorządu terytorialnego
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19