(fot. UG Kobiór)

Zmarł ks. Rudolf Myszor z Kobióra

Kobiór21.02.2019, 14:22

19 lutego w 51. roku kapłaństwa i 75. roku życia zmarł kobiórzanin, ks. kanonik Rudolf Myszor. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym WNMP w Kobiórze, w piątek 22 lutego.

Wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej i modlitwa różańcowa rozpoczną się o godz. 14.00. Mszę św. pogrzebową zaplanowano na godz. 15.00.

Ks. Rudolf Myszor urodził się 27 lutego 1943 w Kobiórze. Święcenia kapłańskie przyjął w 1967 r. z rąk bp. Herberta Bednorza. Jako wikariusz pracował w parafiach: Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach, Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, św. Jadwigi w Chorzowie oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej-Bykowinie.

W 1983 roku został mianowany wikariuszem, ekonomem, a następnie proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Osinach k. Żor. Dwa lata później, w sierpniu 1985 roku, został proboszczem parafii św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach Osiedlu, gdzie pełnił posługę do 2009 roku. Tam też przystąpił do realizacji projektu wystroju wnętrza nowo wybudowanego kościoła. Po przejściu na emeryturę w 2009 roku zamieszkał w rodzinnej parafii w Kobiórze.

(źródło: UG Kobiór)

jack

T G+ F

Zobacz także

Zmarł Piotr Jacek
Zmarł Piotr Jacek
Zmarł ks. Leonard Knapik, były proboszcz parafii w Woli
Zmarł ks. Leonard Knapik, były proboszcz parafii w Woli
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18