Złoto Pawła Pietryi!

14.04.2014, 10:12

Pszczyna

Niedziela była dniem finałowych rozgrywek Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców. Po emocjonującym spotkaniu zawodnik UKS Plesbad Pszczyna – Paweł Pietryja, grający w parze z Przemysławem Urbanem z UKS Orbitek Straszęcin zostali Mistrzami Polski Młodzieżowców w grze podwójnej!

Przeciwnikiem Pawła Pietryi i jego partnera był duet zawodników UKS–u Hubal Białystok, Maciej Dąbrowski oraz Przemysław Jabłoński. Dla licznie zgromadzonej publiczności faworyt mógł być tylko jeden.
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Pietryi i Urbana, jednak chwilę później o kilka punktów więcej mieli ich przeciwnicy. Do tego sprawy nie ułatwiała kontuzja Przemysława Urbana pomimo której zawodnik zdecydował się na grę. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 17:21.

Burzliwe dyskusje i trafne wskazówki w przerwie między pierwszym a drugim setem poskutkowały. Pietryja i Urban zaczęli skrzętnie realizować taktykę nakreśloną przez trenera Damiana Pławeckiego. Skutek był piorunujący. Zawodnik Plesbadu wraz z partnerem, niesieni dopingiem żywiołowo reagującej na wydarzenia pod siatką publiczności wygrali drugą partię 21:11, doprowadzając tym samym stan meczu do remisu.

Trzecia, decydująca partia również przebiegała pod dyktando pszczynianina i jego kolegi, a pewna gra połączona z realizacją założeń taktycznych przyniosła zwycięstwo w trzecim secie 21:8, jak i w całym meczu 2:1.

Paweł Pietryja/ Przemysław Urban : Maciej Dąbrowski/ Przemysław Jabłoński 2:1 (17:21, 21:11, 21:8)