Złapali pijanych kierowców!

10.09.2006, 23:42

Pszczyna, powiat

Niedawno informowaliśmy o mieszkańcu Pszczyny, który pomógł policji schwytać pijanego kierowcę. Na szczęście Jacek Lekki to nie jedyny wzorowy obywatel naszego powiatu. Wczoraj nagrodzono kolejnych.


Trzech kierowców przyczyniło się do zatrzymania mężczyzny, który całą szerokością drogi jechał krajową jedynką oplem astrą z Kobióra w stronę Pszczyny.
Do zdarzenia doszło 24 lipca. Podejrzany kierowca dojechał do przejazdu kolejowego na ul. Bieruńskiej. I na szczęście tam skończyła się jego podróż.


Wszystko dzięki trzem innym kierowcom, którzy zauważyli, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla innych. Przed przejazdem kolejowym zablokowali kierowcę astry, zabrali mu kluczyki i wezwali policję. Ich przypuszczenia okazały się słuszne - mężczyzna był pijany - miał 2 promile alkoholu we krwi.

Z kolei prawdziwy pościg na trasie Krzyżowice-Żory prowadził inny mieszkaniec naszego powiatu za jadącym zygzakiem” golfem. Kierowca fiata punto zaniepokoił się, gdy rozpędzony vw jadący z przeciwnego kierunku o mało nie uderzył w jego samochód. By uniknąć wypadku musiał zjechać na pobocze. Reakcja kierowcy punta była natychmiastowa: zawrócił i pojechał za niebezpiecznym piratem” informując i zdarzeniu pszczyńską policję. Jak później przyznał, momentami jechał za vw nawet 140 km/h, a samochód i tak się oddalał. W Warszowicach kierujący golfem spowodował kolizję z samochodem mitschubischi, lecz nie powstrzymało go to przed dalszą ucieczką. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w wyniku uderzenia wypadł z samochodu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się później okazało miał rekordową ilość alkoholu we krwi - badanie wykazało aż 4,6 promila!

Wszyscy mężczyźni, którzy przyczynili się do zatrzymania pijanych kierowców otrzymali specjalne podziękowania. Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej w Pszczynie insp. Marek Karolczyk p.o. Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz insp. Sławomir Pałasz, Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie podziękowali czterem mieszkańcom naszego powiatu za wzorową postawę obywatelską. Mężczyźni, którzy chcą pozostać anonimowi otrzymali na pamiątkę dyplomy i zegarki z okolicznościowym grawerem.

O wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców słyszymy prawie każdego dnia. Jeżeli więcej obywateli pójdzie w ślady tych mężczyzn, być może będzie mniej tragedii na drodze. Przecież rozpędzony, pijany pirat” może wjechać w każdego z nas.

pin

T G+ F

1

1

Zobacz także

Wysyp pijanych kierowców
Wysyp pijanych kierowców
Pogrom pijanych kierowców
Pogrom pijanych kierowców
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
gorący temat
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
Znakują rowery "syntetycznym DNA"
Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18