(fot. UKST Diablak)

Zimowy i rodzinny Beskid Śląski

Pszczyna27.01.2020, 09:29

W niedzielę, 26 stycznia br. UKST "DIABLAK"zaprosił mieszkańców na zimową rodzinną wycieczkę w góry. Niedzielna wycieczka odbyła się szlakami Beskidu Śląskiego.

Tym razem wędrówkę grupa rozpoczęła na Błoniach w Bielsku-Białej, skąd młodzi turyści zdobyli Kozią Górę (868m n.p.m.) i dalej przez Rówień zeszli na Błonia. Wycieczka bardzo krótka (6 km i 300 m przewyższenia) jednak zaplanowana dla najmłodszych turystów i rodziny z małymi dziećmi.

Bardzo ważnym elementem wycieczki był odpoczynek w Stefance (schronisko turystyczne pod szczytem Koziej Góry). W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w warunkach zimowych. 

- Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB - piszą organizatorzy - Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:

07.02.2020r. – wyjazd na ściankę wspinaczkową

09.02.2020r. – wyjazd do Teatru „KOREZ” w Katowicach na przedstawienie pt.: „Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny”. Dodatkowo: zwiedzanie „katowickiego Kazimierza”

09.02.2020r. – wycieczka Łysa Góra (Beskid Śląsko – Morawski – Republika Czeska).

01.03.2020r. – Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Zamek w Starych Tarnowicach

15.03.2020r. – Wycieczka w Pieniny

21.03.2020r. – Termy Chochołów + Zakopane

(źródło: UKST „DIABLAK”)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Pieniny z DIABLAKiem
Pieniny z DIABLAKiem
Rodzinnie z Diablakiem - Beskid Żywiecki
Rodzinnie z Diablakiem - Beskid Żywiecki
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Wznowienie wyłożenia ewidencji gruntów i budynków
Wznowienie wyłożenia ewidencji gruntów i budynków
Drugi tydzień pszczyńskich półkolonii
Drugi tydzień pszczyńskich półkolonii

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19