Zima nie odpuszcza, a na drogach kolizje

Powiat23.01.2019, 12:55

Liczba kolizji zazwyczaj przekłada się na stan warunków na drogach. Aktualnie większość nawierzchni jezdni jest raczej sucha i nie nastręcza większych kłopotów kierowcom. Należy jednak zachować czujność i nie zapominać o oblodzeniach występujących przy krawędziach jezdni. W takich miejscach, nawet przy niewielkich prędkościach, a przy dużych już na pewno, można w ułamku sekundy stracić panowanie nad pojazdem.

Właśnie takie oblodzenie i zaśnieżenie jezdni zaznaczył w rubryce policjant obsługujący w poniedziałek kolizję drogową w Pszczynie. Na popularnej „jedynce”, przed godz. 21.00 doszło do bocznego zderzenia dwóch pojazdów. Stało się to w chwili nieprawidłowej zmiany pasa ruchu przez jednego z uczestników zdarzenia.

Kierowca scanii zjeżdżał z lewego pasa ruchu na prawy. Sąsiednim pasem, w tym samym kierunku, jechał kierowca mazdy. Niestety, panowie nie zdołali uniknąć kolizji. Tu warto zaznaczyć, że kierowca samochodu ciężarowego posiada prawo jazdy od 35 lat. Otrzymał mandat karny.

Tego samego dnia, także boczne zderzenie, przy podobnym manewrze, tyle że omijania, policjanci odnotowali na ul. Bogedaina w Pszczynie. Zderzyły się tam dwie osobówki. Mieszkanka Pawłowic, omijając swoim hyundaiem zaparkowany samochód uderzyła w bok jadącego bmw. 31-latce przyszło wrócić do domu z mandatem karnym w kieszeni.

W poniedziałek doszło do jeszcze jednej kolizji. Na ul. Męczenników Oświęcimskich, przy niezbyt dobrych warunkach pogodowych, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Zgodnie z tym, co zawierała policyjna notatka, zaważyły mgła i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Sytuacja przypominała domino. Kierująca chevroletem uderzyła bowiem w tył seata, a ten w tył jadącego przed nim fiata. W tym przypadku z mandatem karnym wróciła do domu 33-latka z Łąki.

Policja apeluje do kierowców o więcej uwagi na drodze. Oblodzona nawierzchnia jezdni, opady śniegu i mgła utrudniające widoczność nie oszczędzą żadnego użytkownika ruchu. Pamiętajmy, że złe warunki na drogach poddadzą próbie każdego kierowcę i rowerzystę, nie wykluczając także pieszego.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Czy Antonik dokona kolejnego cudu?
Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?
Gmina da teren, firma wybuduje kryte boiska?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19