(fot. UM Pszczyna)

Zgłoś zagrożenie ekologiczne dzięki platformie internetowej

Pszczyna27.01.2020, 09:18

Od soboty 1 lutego będzie działała specjalna platforma, na której każdy mieszkaniec może zaznaczyć miejsca, w którym podejrzewa się, że dochodzi do palenia niedozwolonych paliw. Autorzy systemu udzielili gminie nieodpłatnej, rocznej licencji na korzystanie z projektu.

W specjalnym serwisie będzie można zgłaszać zagrożenia związane ze wzrostem złej jakości powietrza, a także z zanieczyszczeniem środowiska: dzikie wysypiska śmieci, nielegalne składowiska odpadów, rozlane substancje niewiadomego pochodzenia, wycinkę drzew, a także potrącone czy padłe zwierzęta (w związku z zagrożeniem AFS).

Aby zgłosić potencjalne zagrożenie, wystarczy mieć aktywny adres e-mail i zaznaczyć odpowiedni punkt na mapie. Na adres e-mail osoby zgłaszającej zostanie wysłane potwierdzenie. Za obsługę zgłoszeń odpowiedzialna będzie Straż Miejska w Pszczynie. Aplikacja będzie działała na urządzeniach mobilnych. Z jednego e-maila będzie można wysłać do 6 zgłoszeń w ciągu 72h.

System do zgłaszania i weryfikacji lokalnych zagrożeń ekologicznych to nowe narzędzie, które pozwoli na usprawnienie monitorowania punktów powstawania zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Pszczyna. Powstał on przy współpracy Urzędu Miejskiego z trójką studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy są autorami oprogramowania.

(źródło: UM Pszczyna)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Gmina Pszczyna w programie STOP SMOG
Gmina Pszczyna w programie STOP SMOG
Zabójstwo wisi w powietrzu
Zabójstwo wisi w powietrzu
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Kto zostanie „Uskrzydlonym”?
Remigiusz Rączka gotował w pszczyńskim Skansenie
Remigiusz Rączka gotował w pszczyńskim Skansenie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19