Zespół Regionalny "Pszczyna" w Słowenii

05.08.2011, 08:45

Pszczyna

Ten sezon artystyczny bez względu na dalsze wydarzenia Zespół Regionalny Pszczyna zaliczy zapewne do bardzo udanych. Początkiem lipca nasz zespół przebywał z rewizytą w słoweńskim miasteczku Bovec, malowniczo położonym w dolinie rzeki Soczy w samym sercu Alp Julijskich.W dniach 7-9 lipca odbywał się tam 8. Mednarodno Folklorno Srečanje - festiwal podczas którego poza Pszczyną” wystąpiły KUD Kozara z Bośni i Hercegowiny, zespoły Chino Ermacora Tarcento oraz Santa Gorizia z Włoch, zespół folklorystyczny Krems z Austrii, a także zespoły ze Słowenii - Pevska Skupina Ragle, Folklorna Skupina Ponikva pri Žalcu oraz lokalna Folklorna Skupina Bovec.

Wizyta zespołu połączona była z oficjalną wizytą delegacji miasta Pszczyna, które było reprezentowane przez Burmistrza Dariusza Skrobola oraz przewodniczącego Rady Miejskiej pana Leszka Szczotkę. Występ zespołu uświetnił pokaz umiejętności strzelniczych Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego, które salwami z armaty oraz swoich przepięknych flint otwierało każdego dnia festiwalowe występy.

Folklorna Skupina Bovec, na zaproszenie której wizytowaliśmy to przepiękne górskie miasteczko zapewniła poza profesjonalnie przygotowanym festiwalem masę atrakcji. Tym sposobem pszczyńska ekipa miała okazję zwiedzić jedną z największych jaskiń europejskich Postojną Jamę, przejść przez malowniczo położony most Napoleona, zachwycać się urokliwym wodospadem Kozjak czy odbyć wycieczkę do trudno dostępnych źródeł rzeki Soczy.

Zespół Regionalny Pszczyna zaprezentował się w trzech kolejnych dniach festiwalu w podwójnym programie tańców pszczyńskich i cieszyńskich. Występy poza Bovec odbyły się także w sąsiednim miasteczku Kobarid znanym z krwawych walk podczas I wojny światowej.

Żywiołowość naszego zespołu szczególnie odznaczała na tle pozostałych zespołów ze Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Austrii oraz Włoch. Wizyta w Bovec była efektownym dowodem na dobrą kondycję naszego zespołu, który w spektakularny sposób reprezentował nasze miasto w tym przepięknym kraju.

(TMZP)

akm

T G+ F

Zobacz także

I miejsce dla Dziecięcego Zespołu Regionalnego
I miejsce dla Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice"
Pszczyna tańczy i śpiewa jak górale z Cieszyna
Pszczyna tańczy i śpiewa jak górale z Cieszyna
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
Międzynarodowy Dzień Jogi w Pawłowicach
Międzynarodowy Dzień Jogi w Pawłowicach
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18