Żemła w Rozwoju

15.02.2007, 17:18

Mateusz Żemła został wypożyczony na pół roku z Rekordu Bielsko-Biała do trzecioligowego Rozwoju Katowice.

Ostatnio krążyły słuchy, że sieci na niespełna 22-letniego piłkarza zarzucili działacze LKS Łąka (grał już w tym klubie w sezonach 2004/05 i 2005/06). Okazało się jednak, że wiosną Żemła ubierze koszulkę jedenastki z Katowic.

Zawodnik zyskał uznanie trenera Krzysztofa Szybieloka i katowiczanie podpisali z nim umowę.Piłkarz z Pszczyny ma za sobą już pierwsze pojedynki sparingowe w nowych barwach. Zagrał przeciwko Grunwaldowi Halemba (1:2) i wczoraj z Górnikiem Wesoła (3:3). W obu meczach szkoleniowiec trzecioligowca wystawiał pszczynianina w pierwszym składzie.

Mateusz Żemła jest wychowankiem GKS Katowice, gdzie piłkarskie szlify zbierał od samej legendy tego klubu, Jana Furtoka. Po ukończeniu wieku juniora grał w Czarnych Piasek i LKS Łąka. Od 2006 roku Żemła reprezentował barwy występującego w klasie okręgowej Rekordu Bielsko-Biała. W międzyczasie zaczął występy w I lidze halowej. Najpierw w Skale Tychy, później w Rekordzie Bielsko-Biała.

Obecnie jest jednym z czołowych postaci drużyny, która obecnie walczy o powrót do halowej I ligi. Zawodnik gra także w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu w drużynie Cadi-Caru.

Piłkarz już wcześniej próbował swoich sił w zespołach drugoligowych (Szczakowianka Jaworzno, Podbeskidzie Bielsko-Biała). Dzięki pomocy Szymona Bryły, piłkarz z Pszczyny trenował także z rezerwami Werderu Brema.

rin

T G+ F

Zobacz także

Żemła w meczowej
Żemła w meczowej "18" na Śląsk Wrocław!
Żemła podpisał kontrakt z Podbeskidziem!
Żemła podpisał kontrakt z Podbeskidziem!
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
Zakaz spalania liści i innych odpadów zielonych na posesjach. Co z nimi zrobić?
gorący temat
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje
Kontenery na liście w Pszczynie. Zobacz lokalizacje

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18