fot. Hospicjum św. Ojca Pio

Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum

Pszczyna30.01.2019, 13:52

W niedzielę, 27 stycznia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyła się Gala dla Zdobywców Szczytów. W minionym roku uczestnicy akcji zebrali blisko 136 tysięcy punktów, co przełożyło się na 38 tys. zł.

To już czwarta edycja akcji Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum organizowanej od 2015 roku przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Co roku – od maja do listopada – po górach w Polsce i na świecie maszerują uczestnicy akcji zaopatrzeni w charakterystyczne chorągiewki, nalepki i książeczki, w których dokumentują przebyte trasy i zdobyte punkty.

W tym roku w ramach akcji pszczyńskiemu hospicjum udało się zabrać 38 tys. złotych, co oznacza, że każdy punkt wypracowany przez zdobywców wart był 28 groszy. Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację budowy Domu Ojca Pio – kompleksu medyczno-opiekuńczego z hospicjum stacjonarnym i ośrodkiem dziennego pobytu dla osób starszych, niesamodzielnych.

Podczas uroczystej gali podziękowano wszystkim uczestnikom. Po raz pierwszy w historii imprezy najaktywniejszym wręczono puchary. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Chodzidło z Żor, która zebrała 1048 pkt. Druga była Joanna Czernik z Łąki (997 pkt), a trzecia Katarzyna Michalska z Warszawy (871 pkt). Spośród mężczyzn najwięcej punktów zdobył Jerzy Siłuch z Warszawy – 1953 pkt. Drugie miejsce zajął Kazimierz Janota z Jastrzębia Zdroju (1647 pkt), a trzecie Jan Pryszcz z Pszczyny (1496 pkt). Sponsorem pucharów był Zbigniew Niemyjski, uczestnika akcji, a jednocześnie członek Komisji Turystyki Górskiej i Referatu Weryfikacyjnego Górskiej Odznaki Turystycznej przy Górnośląskim Oddziale PTTK w Katowicach.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali od Hospicjum św. Ojca Pio dyplomy i odznaki. W ten sposób organizator akcji stara się docenić wysiłek i wkład każdego z nich. Kolor odznaki zależał od ilości zdobytych punktów. Na gali podsumowującej czwartą edycję akcji złote odznaki otrzymali uczestnicy, którzy zebrali minimum 600 pkt. Srebrne odznaki trafiły do zdobywców minimum 300 punktów. Natomiast, aby otrzymać brązową odznakę trzeba było zebrać przynajmniej 150 pkt. Organizatorzy wręczyli również wyróżnienia, każdej osobie, która uzbierała 50 punktów. W tym roku Złotą Odznakę otrzymało 61 osób, srebrną 130, a brązową 124 osoby. Wyróżnionych zostało 131 zdobywców. To zdecydowanie więcej w porównaniu z poprzednią edycją, podczas której uczestnicy zdobyli 29 złotych odznaczeń, 69 srebrnych,115 brązowych oraz 62 wyróżnień.

Szczyty dla hospicjum św. Ojca Pio zdobywają rodziny, grupy formalne i towarzyskie, harcerze, kluby i koła. W tym roku najmłodszy uczestnik akcji miał 4 lata. Natomiast najstarszym zdobywcą był 82-letni Czesław Szindler z Pszczyny.

Piąta edycja akcji rozpocznie się 1 maja 2019 roku. Uczestnicy mogą się rejestrować już od 1 kwietnia.

(Źródło: Hospicjum św. Ojca Pio)

Reklama

 

man

T G+ F

Zobacz także

Z Fundacji Babci Aliny do pszczyńskiego hospicjum
Z Fundacji Babci Aliny do pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
W warszowickim przedszkolu będzie więcej miejsca
W warszowickim przedszkolu będzie więcej miejsca
Plac zabaw w Jarząbkowicach już gotowy!
Plac zabaw w Jarząbkowicach już gotowy!
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
Trójkołowce oraz riksze w systemie rowerów miejskich?
Trójkołowce oraz riksze w systemie rowerów miejskich?
Rowerzysta wpadł pod samochód - policja szuka świadków
Rowerzysta wpadł pod samochód - policja szuka świadków

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19