fot. UKST Diablak

Zdobądź Babią Górę zimą z Diablakiem

Pszczyna30.12.2019, 10:01

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" zaprasza do wzięcia udziału w styczniowej wycieczce na Babią Górę w warunkach zimowych.

Pierwsza w historii klubu zimowa wycieczka na Babią Górę, zwaną Diablakiem, od której wzięła się nazwa klubu (1725m n.p.m) odbędzie się 19 stycznia.  Celem wycieczki jest zwiększenie świadomości turystów nt. sprawnego poruszania się zimą w górach wyższych, zapoznanie się za walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Babiogórskiego Parku Narodowego oraz (przy dobrej widzialności) podziwianie spektakularnych panoram z Diablaka, które zimą pozwalają nawet na oglądanie wschodnich pasm Sudetów!

Plan trasy: Przełęcz Lipnicka (Krowiarki) - Diablak - Przełęcz Brona - Markowe Szczawiny (schronisko) - Przełęcz Lipnicka.

Do uprawiania turystyki górskiej w warunkach zimowych wymagana jest dobra kondycja, odpowiedni ubiór, kijki trekkingowe, obowiązkowo raki, a także -  opcjonalnie – czekan.

Adresaci wyjazdu: uczniowie szkół ponadpodstawowych o bardzo dobrym stanie zdrowie i posiadający doświadczenie górskie oraz dorośli turyści o bardzo dobrym stanie zdrowia.

Szczegóły wyjazdu i możliwość zapisania się na listę uczestników znajdują się na stronie internetowej klubu:

www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/19.01.2020_wycieczka_zaproszenie.php

Koszt: 45 zł

Diablak zaprasza już od stycznia również na inne wycieczki zimowe, m.in. do term w Chochołowie, w Beskid Śląski, do Kopalni Guido w Zabrzu i Bazyliki Franciszkańskiej w Katowicach - Panewnikach oraz na zajęcia na ściance wspinaczkowej. Szczegóły na stronie klubu:

http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci.php

ar

T G+ F

Zobacz także

UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
UKST Diablak zdobył Babią Górę zimą! [FOTO]
„Babia Góra z SKKT DIABLAK”
„Babia Góra z SKKT DIABLAK”
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18