Zdecydowanie to nie luksusy

09.08.2011, 11:03

Pszczyna

- Łazienka w dzisiejszych czasach to nie jest luksus! - oburzają się mieszkańcy jednej z gminnych kamienic. A w ratuszu zastanawiają się, jak ulepszyć gospodarzenie zasobem mieszkaniowym.W aneksie do umowy najmu, który przynieśli do redakcji mieszkańcy kamienicy przy ul. Warownej 43, widnieje zapis o zastosowanych zniżkach lub zwyżkach do stawki bazowej czynszu regulowanego. Ten wynosi od 1 sierpnia br. 3 zł od m2, do którego Barbara Kuczera musi jeszcze doliczyć 30% zwyżki za łazienkę, 30% zwyżki za gaz i po 15 % zwyżki za strefę 1 i utrzymanie czystości. - Gdzie my jesteśmy? W Europie czy w Trzecim Świecie? Mamy XXI wiek! - denerwuje się pszczynianka, a wraz z nią wszyscy mieszkańcy, do których dotarła wiadomość o podwyżce.

- Płacimy za gaz, a osobno płacimy za to jeszcze w czynszu. I jeszcze za sprzątanie, a i tak sami sprzątamy kamienicę, żeby to jakoś wyglądało. Za co my płacimy? Od 30 lat nie było remontu. Mieszkamy w najstarszej ponoć w Pszczynie kamienicy, za to też mamy droższy czynsz, ale gdzie te luksusy? Wszystko gnije, sypie się, grzyb wychodzi – mieszkańcy pokazują kolejne pomieszczenia, od piwnic po lokale na poddaszu. Gdzie palca nie wetknąć, tam słusznie grzmią o remont, wymianę.

O polityce czynszowej gminy, prostej matematyce dyrektora AZK i planach burmistrza dla gospodarowania gminnym mieniem czytaj w najnowszym, 15 numerze Gazety Pszczyńskiej”.

agw

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Festiwalu Ceramiki w tym roku nie będzie. Nie ma pieniędzy
Festiwalu Ceramiki w tym roku nie będzie. Nie ma pieniędzy
Nie ma tartaku, nie ma pieniędzy
Nie ma tartaku, nie ma pieniędzy
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18