W jeden weekend w roku pszczyński rynek zamienia się w piękny ogród

Zbliżają się Daisy Days: rynek się zazieleni

Pszczyna15.05.2018, 11:19

W trzeci weekend maja na rynek wracają Ogrody Daisy. Centrum Pszczyny ponownie zamieni się w piękny, kolorowy ogród. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

W dniach 18-20 maja odbędzie się VII edycja Daisy Days, w ramach których najbardziej spektakularne będą tradycyjnie Ogrody Daisy. Najlepsze gospodarstwa ogrodnicze w regionie na rynku przygotują wystawę ogrodów pokazowych. Nawiązują w ten sposób do historii księżnej Daisy, która była pasjonatką ogrodów. Co roku na wystawach nie brakuje licznych nawiązań do samej księżnej, która stała się ikoną Pszczyny. Samo miasto to przecież „perła księżnej Daisy”.

Ogrody co roku budzą zachwyt mieszkańców oraz licznie przyjeżdżających turystów. W tym roku będzie można podziwiać je od piątku, 18 maja do niedzieli, 20 maja w godz. 9.00-20.00. Dla miłośników ogrodnictwa przygotowano też inne atrakcje. Będą porady ekspertów (w sobotę w godz. 15.00-17.00 oraz 18.00-20.00), gra ogrodnicza dla dzieci (w sobotę i niedzielę w godz. 13.00-16.00), a także konferencja ogrodnicza „Zielone miasto”, kiermasz ogrodniczy, profesjonalne porady oraz pokazy i prelekcje.

Daisy Days zostaną uroczyście otwarte w piątek o godz. 17.00. W ramach tej trzydniowej imprezy odbędzie się też szereg wydarzeń towarzyszących. W sobotę nie zabraknie gry miejskiej, tym razem pod nazwą „Czas niezwykłych kobiet”. Zaplanowano edycję dzienną (od godz. 11.00) oraz nocną (od godz. 18.00). Będzie Von Promnitz Tour, czyli trasa koncertowa organizowana przez mieszkających w USA potomków rodziny von Promnitz, dawnych właścicieli Pszczyny. Główny koncert zaplanowano na godz. 17.00 w niedzielę na rynku. Tego samego dnia, w godz. 11.00-17.00 w ramach Festiwalu Organizacji Pozarządowych na ul. Piastowskiej swoją działalność i dorobek zaprezentują organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna. Także w niedzielę, w godz. 9.00-18.00 w parku odbędzie się Majówka Konna.

Organizatorami Daisy Days są Urząd Miejski w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objęli marszałek województwa śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Związek Szkółkarzy Polskich.

 

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

pako

T G+ F

Zobacz także

Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Daisy Day s: powracają ogrody Daisy!
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18