Zaufaj instynktowi, zmierz się z Turniokami w warunkach koncertowych 08.01.2011r w Bugsy’s Jazz Club

08.01.2011, 12:26

Jeżeli chcecie państwo poczuć klimat, gór, usłyszeć dźwięki które przeniosą was w bezkresy górskich hal i wierzchołki szczytów to twórczość zespołu Turnioki jest tego najlepszym gwarantem. Zespół łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny.

Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową - z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się miedzy wirtuozowską estetyką Van Halena z jednej strony, jazz- rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie.


Nieobce są Turniokom wycieczki w obszary muzyki klasycznej. Wycieczki na tyle skuteczne, że skrzypek, leader kultowej niegdyś grupy String Conection” a dzisiaj niezastąpiony kompozytor i dyrygent Krzesimir Dębski zaproponował zespołowi współpracę z orkiestrą symfoniczną. Pomysł ten okazał się trafny. Zaowocował cyklem kilkudziesięciu koncertów, otwierając przed Turniokami nowe przestrzenie artystyczne i możliwość dotarcia do publiczności filharmonicznej.

Sukces zetknięcia się tych dwóch jakże odmiennych, wydawać by się mogło, światów spowodował, że inni dyrygenci: Bohdan Jarmułowicz i Wojtek Mrozek zaproponowali zespołowi współpracę a Turnioki zapraszane są na bardzo prestiżowe festiwale np. Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Festiwal Polski w Meksyku gdzie zespół występował z Filharmonią w Guadalajara obok innych polskich znakomitości: Waldemara Malickiego, Stasia Drzewieckiego, Kwartetu Śląskiego, Mariusza Patyry. Do sukcesów zespołu zaliczyć trzeba również cykl koncertów w Bombaju, Kalkucie, Delhi, i Madras w Indiach, gdzie zespół reprezentował Polskę podczas Dni Polskich w roku 2006.

Większą jednak część działalności koncertowej Turnioków to występy w podstawowym, siedmioosobowym składzie. Przesympatyczna Anna Malacina oraz charyzmatyczny, pochodzący z Lachowic k/ Suchej Beskidzkiej leader A. Wiech, łatwo nawiązują kontakt zarówno z wielotysięczną publicznością plenerową, kameralną filharmoniczną, jak i uczestnikami ekskluzywnych imprez dla firm.

Muzycy zespołu są absolwentami wyższych szkół muzycznych.
Opanowane do perfekcji instrumenty brzmią w ich rękach czasami jak: dudy, gęśle, piszczałki, trąbity, basy, by po chwili zachwycać techniką, finezją brzmienia właściwą dla współczesnych wirtuozów z największych sal koncertowych świata.

Turnioki zagrały ponad siedemset koncertów w kraju i zagranicą, wydał 3 płyty autorskie i 2 z innymi wykonawcami.

Zespół wystąpił w: TVP1, TVP2, TVP3, TV POLSAT, TV PULS, TV POLONIA w I-szym KANALE TV MEKSYKAŃSKIEJ nagrywając materiał o łącznej długości ok. 10 godzin.
Zespół gościł w wielu programach radiowych dając min. kolędowy koncert live na antenie Radia Opole.
Turnioki są laureatami konkursów: Nowa Tradycja w Warszawie i Konkursu Muzyki Folkowej w Zakopanem 2002r i 2004r.

Zespół występował na wspólnej scenie min.z: Krystyną Prońko, Kasią Kowalską, Michałem Urbaniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Kombii, Hey, Lombardem, Bajmem, łzami oraz wielu innymi wykonawcami z czołowych miejsc list przebojów w Polsce i zagranicą.
Występom Turnioków towarzyszyły orkiestry: Philharmonic Chamber Orchestra Leopolis” (Lwów), Sinfonia Cracovia, Sinfonia Baltica, Filharmonia Pomorska, Filharmonia w Guadalajara (Meksyk) Turnioki wystąpiły na wielu ważnych w środowisku folkowym festiwalach min w:
Sanoku, Kazimierzu, Warszawie, Zakopanym, Dolni Lomna, Lipova Lazne (Słowacja) i prestiżowych imprezach np. Gwiazdorskie Ostatki w Dwójce” TVP 2, Gala BCC w Warszawie, Przystanek Woodstok w Żarach.

Skład zespołu:

Anna Malaciana - śpiew
Arkadiusz Wiech - gitara, śpiew, autor muzyki i teksów, aranżacja całości
Leszek Nowotarski - flet poprzeczny, saksofon tenorowy- www.hefi.pl
Bartłomiej Marduła - skrzypce Piotr Gołębiowski - gitara basowa
Damian Kocur - instrumenty klawiszowe ,śpiew Michał Baraniewicz - perkusja


Koncert 08.01.2011r w Bugsy’s Jazz Club

Bilety w cenie 20zł

akm

T G+ F

Zobacz także

Lunch time w Bugsy’s Jazz Clubie
Lunch time w Bugsy’s Jazz Clubie
Maciej Obara Trio w Bugsy’s Jazz Club
Maciej Obara Trio w Bugsy’s Jazz Club
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18