Zaśpiewajmy kolędę

28.12.2012, 11:59

Pszczyna

„Zaśpiewajmy kolędę” to tytuł koncertu, na który zaprasza w piątek 28 grudnia na godzinę 18.00 Pszczyńskie Centrum Kultury.


Występ został przygotowany przez młodych wokalistów i instrumentalistów pod kierunkiem Renaty Zborowskiej.

To kolejny koncert charytatywny przygotowany przez tę grupę. Dodać należy, że zespół istnieje już 5 lat, przy czym wraz z upływem czasu zmieniał się jego skład osobowy. W obecnym składzie pracuje już ponad rok. Co roku grupa proponuje 2-3 koncerty charytatywne. Tym razem dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony zostanie na Hospicjum św. Ojca Pio.

Ze sceny widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury usłyszeć będzie można najładniejsze kolędy i pastorałki polskie w ciekawej aranżacji i interpretacji. Młodym wokalistom, znanym już publiczności pszczyńskiej z piątkowych spotkań
z „Poezją i muzyką pod 13” oraz innych koncertów charytatywnych ( m.in. „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Zima, śnieg i święta”), towarzyszyć będzie powołany specjalnie na tę okazję zespół muzyczny, w którym zagrają: Daniel Kolarz, Wojtek Niedźwiedź, Sławek Kuś, Radek Mika, Piotr Bujar i Patrycja Kałamała. Solistom towarzyszyć będą również akompaniatorzy: Dawid Oszek, Mirek Lachowski i Adrian Pistelok.

Znane i mniej znane kolędy i pastorałki zaśpiewają: Karolina Olszowiec, Julia Biela, Patrycja Sołtys, Aurelia Uszok, Ada Komarek, Magda Kawka, Paulina Mika, Magda Drobiec, Marcin Staszek, Magda Jeleń, Szymon Tomaszek i Szymon Jarczok oraz grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Piasku pod kierunkiem pani Kariny Bieszczad. Występy muzyczno-wokalne wzbogacą pięknym słowem poetyckim Renata Zborowska i Michał Pudełko.

Zapowiada się piękny, nastrojowy koncert, który utrwali w widzach i słuchaczach atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Obiecujemy niezapomniane chwile refleksji i wzruszeń. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą utrwalić w sobie atmosferę świąt i pomóc potrzebującym.

Wejściówki w cenie 10 złotych nabyć można w Hospicjum, w sekretariacie PCKul-u i w dniu koncertu przed wejściem.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Zobacz także

Zaśpiewali kolędę dla Hospicjum św. Ojca Pio
Zaśpiewali kolędę dla Hospicjum św. Ojca Pio
Parking w Łące oddany do użytku
Parking w Łące oddany do użytku
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18