Zapraszamy na Grabową

09.03.2012, 10:13

Łąka

Niech radni tu przyjadą i zobaczą, jak wygląda droga - denerwują się mieszkańcy ul. Grabowej. Już cieszyli się na remont fatalnej drogi, ale z dziurami będą musieli żyć prawdopodobnie jeszcze przez rok.


W projekcie budżetu gminy Pszczyna na 2012 r. na projekt i rozpoczęcie modernizacji ul. Grabowej i Jaworowej w Łące zarezerwowano 500 tys. zł. Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie w grudniu 2011 r., na której budżet uchwalano, przybrała jednak nieoczekiwany przebieg. Radni Platformy Obywatelskiej zgłosili poprawki do projektu budżetu w zakresie planowanych inwestycji. Zaproponowali m.in. wykonanie tylko projektu ulic Grabowej i Jaworowej za 100 tys. zł, zamiast rozpoczęcia remontu. Priorytetem były inne zadania. Dla swoich wniosków radni Mirosław Kraus i Mirosław Kobiór znaleźli poparcie większości radnych.
Mieszkańcy ul. Grabowej tracą cierpliwość. Droga jest w fatalnym stanie. - Tu idzie tylko traktorem wjechać – mówi Czesław Kudła z Grabowej i zaprasza radnych do przyjazdu do Łąki. - Niech tu przyjadą po ulewie samochodami, zobaczymy co wtedy powiedzą - dodaje. Na Grabowej mieszka 26 lat, od tego czasu o remoncie słyszał niezliczoną ilość razy. Remontu jak nie było tak nie ma. Dziury co jakiś czas zasypywane są drobnym kamieniem, ale ten szybko wypada. - Jak 10 lat temu zrobili kanalizację to obiecali, że zrobią asfalt. Potem tłumaczono nam, że trzeba wymienić rury na wodę, ale kiedy to zrobili dalej remontu nie było – mówi Czesław Kudła.

Mieszkańcy podkreślają, że nie ma gorszej drogi w Łące, nawet polne są w lepszym stanie. - 47 lat chodzę już po tej drodze, a obietnice słyszę od początku lat 90. Po upadku komuny to była pierwsza droga do zrobienia w Łące – żali się Stefan Szkabrat. - Co z magistratu widać? Rynek. Zrobiło się w gminie tak jak na górze, w rządzie – partie i kolesiostwo. Burmistrz swoje, a radni swoje – mieszkaniec Grabowej dosadnie mówi o stosunkach panujących obecnie w Radzie Miejskiej.

Żal do radnych mają tym większy, że – jak twierdzą - żadnego z nich na Grabowej nie widzieli. Za wyjątkiem Krystian Czypka z Łąki. - Proszę zapytać tych radnych, którzy jeszcze na komisjach tuż przed uchwaleniem budżetu nie negowali tej inwestycji, dlaczego głosowali tak, a nie inaczej. Projekt powinien być gotowy do końca lipca, więc remont mógłby ruszyć jeszcze w tym roku. Życzyłbym sobie, żeby radni zmienili decyzję i udało się odzyskać te pieniądze, bo to bardziej kwestia ich dobrej woli niż pieniędzy – mówi Krystian Czypek.

Radny Mirosław Kobiór zaznacza, że jeżeli w trakcie roku będą jakieś oszczędności czy dodatkowe wpływy do budżetu, zostaną one przeznaczone na remonty dróg lub rozpoczęcie poszczególnych projektów. Mówi, że był na ul. Grabowej. - Wiem jak ta droga wygląda, podobnych jest więcej w gminie Pszczyna – dodaje. - Ale tylko nas się zwodzi od wielu lat – kwitują mieszkańcy Grabowej.

(źródło: Gazeta Pszczyńska)

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Zapraszamy do śpiewania po raz trzeci
Zapraszamy do śpiewania po raz trzeci
Zapraszamy na festyn parafialny
Zapraszamy na festyn parafialny
gorący temat
Hunter, Cyrk Deriglasoff oraz Jelonek wystąpią na „Żubrowisku”
Hunter, Cyrk Deriglasoff oraz Jelonek wystąpią na „Żubrowisku”
Nowe klasy w golasowickiej szkole
Nowe klasy w golasowickiej szkole
VII Ogólnopolski Konkurs o Tytuł „Przewodnik - Krasomówca”
VII Ogólnopolski Konkurs o Tytuł „Przewodnik - Krasomówca”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18