Zaplecze sportowe w Czarkowie walczy w konkursie

Czarków18.03.2015, 15:15

Zaplecze sportowe w Czarkowie znalazło się wśród finalistów konkursu „Życie w architekturze" na najlepsze realizacje powstałe w Polsce w latach 2013-2014. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

19 lutego poznaliśmy wszystkich finalistów konkursu „Życie w architekturze" na najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w latach 2013-2014, a już 11 marca na stronie www.zyciewarchitekturze.pl. rozpoczął się internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski. O ten prestiżowy tytuł walczyć będzie 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs, w tym 10 projektów z województwa śląskiego i mazowieckiego, 8 obiektów z małopolskiego, po cztery z wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, po trzy z dolnośląskiego, lubelskiego i pomorskiego, a po jednym z terenu województwa opolskiego i świętokrzyskiego.

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę konkursu www.zyciewarchitekturze.pl, kliknąć w miniaturę wybranego obiektu, a następnie w czerwony pasek z napisem „GŁOSUJĘ” znajdujący się w prawym górnym rogu. Ulubione budynki będzie można odnaleźć według konkursowych kategorii oraz po województwach, na terenie których się znajdują.

Redakcja miesięcznika „Architektura-murator” zaprasza też internautów do zamieszczania krótkich uzasadnień dokonanego wyboru. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają książki o architekturze i sztuce, płyty CD i kursy językowe, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród.

Autorowi i inwestorowi realizacji wyłonionej w plebiscycie na Ulubieńca Polski zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na obiekcie, którą zaprojektowała znana pracownia Towarzystwo Projektowe, autorzy m.in. Systemu Informacji Miejskiej w Warszawie i Bielsku-Białej.

Głosy internautów mogą zadecydować o wyborze obiektów z różnych stron Polski, które udowadniają, że najlepsza architektura nie jest już tylko domeną stolicy. W ostatnim plebiscycie na Ulubieńca Polski, który odbył się w 2012 roku, oddano rekordową liczbę 368 000 głosów. Konkurs zmobilizował nie tylko osoby bezpośrednio zainteresowane architekturą, ale także środowiska lokalne. Ostatecznie tytuł zdobył Port Lotniczy w Lublinie. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła przystań na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

„Życie w architekturze" to wysoko ceniony przez środowisko architektów konkurs na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne, a jednocześnie najszerzej komentowane wydarzenie architektoniczne w Polsce. W jury zasiadają jedynie najwybitniejsi projektanci i przedstawiciele środowisk twórczych w naszym kraju.

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Do kościoła w gumowcach
Do kościoła w gumowcach
Zaplecze nie dla Poręby
Zaplecze nie dla Poręby
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

ss 2015-03-19 godz. 09:15
chyba bubel roku
łysek 2015-03-18 godz. 20:04
ja pierdziele,w jakim konkursie? Chyba w kategorii obór do koni... masakra
pepa 2015-03-18 godz. 19:58
ale przecież robót nie odebrali bo to spartolili a tu nagrada? chba znów kupiona
treść:
autor:

SQL: 18