Zaplanujmy wspólnie miejski park zieleni

Pszczyna29.11.2018, 09:26

Rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami dotyczące zagospodarowania terenów zielonych obok kościoła na os. Piastów.

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic we współpracy z zarządami osiedli Kolonia Jasna, Piastów i Siedlice, a także parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie, Hospicjum św. Ojca Pio oraz Miejskim Zakładem Zieleni rozpoczyna proces konsultacji społecznych. Ich celem jest zebranie oczekiwań i potrzeb mieszkańców oraz zainteresowanych podmiotów dotyczących zagospodarowania terenów zielonych obok kościoła.

W piątek, 7 grudnia od godz. 17.00 do 20.00 w sali nr 10 Domu Parafialnego odbędą się warsztaty, podczas których będą opracowywane koncepcje dotyczące tego terenu. Do 6 grudnia można również wysyłać swoje uwagi i pomysły na adres mailowy parkzieleniec@gmail.com.

Szczegóły znajdziesz też TUTAJ

jack

T G+ F

Zobacz także

Pomysły na park już spisane
Pomysły na park już spisane
Eiskeller będzie wieżą widokową?
Eiskeller będzie wieżą widokową?
W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
Manewry przeciwpowodziowe na zaporze w Goczałkowicach
Manewry przeciwpowodziowe na zaporze w Goczałkowicach
O tym jak Droga Krzyżowa jednoczy
O tym jak Droga Krzyżowa jednoczy

Komentarze:

Wojtek 2018-11-29 godz. 20:57
Zbudujcie cmentarz... pacjenci hospicjum będą mieć perspektywę...
okoliczny 2018-11-29 godz. 13:22
Budowa Hospicjum z częścią stacjonarną przesunęła granicę strefy ochrony sanitarnej na tyle, że uniemożliwia na tych działkach budowę cmentarza sensownych rozmiarów, odpowiadającej zapotrzebowaniu kilkunastu tysięcy mieszkańców osiedli Piastów, Siedlice i Kolonia Jasna. Warto zadbać o harmonię z całym otoczeniem, a kompleks kościelny jest dominantem okolicy i przecięciem szlaków komunikacyjnych. Pozdrawiam w imieniu organizatorów warsztatów, jednocześnie przekazując zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w tychże.
Mieszkaniec 2018-11-29 godz. 11:58
a dlaczego nie cmentarz i park też można pogodzić, cmentarz to nic strasznego to element ludzkiego egzystowania a miejsce b. dobre.
DDD 2018-11-29 godz. 10:40
Super pomysł, tylko mam nadzieję, że lokalizacja w kościele nie zostanie wykorzystana do stworzenia tutaj terenu przykościelnego, choć temat cmentarza już pewnie nie wróci.Ważne,żeby było dużo zieleni, a stosunkowo mało betonu czy bruku.
treść:
autor:

SQL: 18