(fot. UM)

Zakończyło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Pszczyna20.10.2020, 19:05

Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach przyszłorocznego Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W listopadzie poznamy ostateczne wyniki i listę zadań, które będą następnie realizowane.

19 października był ostatnim dniem na oddanie głosów na projekty, które zostały zaproponowane do realizacji w przyszłym roku w ramach PBO. Wybrać można było przedsięwzięcia z 8 propozycji ogólnogminnych i z 36 lokalnych. Wnioskodawcy wykazywali potrzebę realizacji różnych inwestycji i inicjatyw, począwszy od budowy chodnika czy montażu oświetlenia, na organizacji biesiad i zajęć kulturalnych kończąc. Duża była też rozpiętość kwotowa, od niespełna 8 tys. złotych do 125 tys. złotych.

- Co roku spotykamy się z nowymi, bardzo ciekawymi pomysłami. Nie inaczej jest tym razem. Wśród zaprezentowanych przedsięwzieć jest wiele interesujących propozycji - mówił po prezentacji projektów burmistrz Dariusz Skrobol.

Podobnie jak w latach poprzednich głosowanie przebiegało za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl  oraz, dla wszystkich nie korzystających z Internetu, na tradycyjnych kartach do głosowania. Głos można było oddać również w Urzędzie Miejskim w Pszczynie lub w jednym ze specjalnie do tego zgłoszonych punktów na osiedlach i w sołectwach.

Ostatecznie w okresie od 6 do 19 października przez internet oddanych przez mieszkańców gminy Pszczyna zostało blisko 6000 głosów, z czego kilkaset więcej na projekty lokalne niż na ogólnogminne. Teraz komisja skrutacyjna zliczy i zarejestruje głosy oddane za pośrednictwem tradycyjnych kart do głosowania. Ostateczne wyniki poznamy w listopadzie.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy biorą udział w głosowaniu w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To instrument, który pozwala mieszkańcom bezpośrednio współdecydować o inicjatywach, które będą w kolejnych miesiącach podejmowane - dodał burmistrz.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna: Monitorują projekty
Pszczyna: Monitorują projekty
Pszczyński Budżet Obywatelski - głosowanie na projekty
Pszczyński Budżet Obywatelski - głosowanie na projekty
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18