(fot. archiwum)

Zajęcia w szkołach zawieszone. Czas na naukę e-lerningową

Powiat13.03.2020, 06:18

Ze względu na zagrożenie koronawirusem od 12 do 25 marca decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostają zawieszone zajęcia we wszystkich szkołach, przedszkolach i żłobkach. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie uczniowie mają wolne od nauki.

Pracownicy powiatowych szkół będą przesyłać uczniom zagadnienia do samodzielnego opracowania w domach. - Nauczyciele będą w kontakcie z uczniami online. Wykorzystywać będą w tym celu strony edukacyjne, komunikatory i dziennik elektroniczny, a uczniowie mają obowiązek na bieżąco sprawdzać pojawiające się w nim wiadomości. Edukacja online jest dzisiaj jak najbardziej możliwa - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i podkreśla, że to od naszej odpowiedzialności i samodyscypliny zależy teraz skuteczna ochrona przed wirusem.

Przez najbliższe dwa tygodnie zamknięte będą wszystkie powiatowe obiekty sportowe. W tym czasie nie będą także organizowane imprezy i wydarzenia sportowe.

Kilka ważnych informacji:
Ze względu na zagrożenie koronawirusem od 12 do 25 marca decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostają zawieszone zajęcia we wszystkich szkołach, przedszkolach i żłobkach.

W technikach zawieszenie dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach - w wyznaczone dni, jak do tej pory, zachowując podstawowe zasady higieny, zgodnie z zaleceniami pracodawcy.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie realizuje zajęcia indywidualne, odwołuje wszystkie zajęcia grupowe.

Do 25 marca zamknięte zostają obiekty sportowe Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie - hala sportowa, boisko Orlik, boiska piaskowe, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Nie będą odbywały się rozgrywki w ramach współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zawieszone zostają rozgrywki Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Podjęta została także decyzja o odwołane wszystkich najbliższych imprez sportowych w obiektach POSiR-u.

W tym czasie zamknięty będzie także basen Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

Uczniowie!
Najbliższe dwa tygodnie to nie czas wakacji, ani wzmożonej aktywności towarzyskiej. Prosimy młodzież powiatowych szkół, by pozostała w tym czasie w domach i stosowała się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe, puby, kawiarnie). Najbliższy czas wykorzystajcie na naukę w domu. Zachęcamy także do przeczytania ulubionej książki i korzystania z materiałów na platformie epodrecznik.pl

Rodzice!
Kontrolujcie, co robią Wasze dzieci. Przekażcie im podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń.
Śledźcie na bieżąco komunikaty o sytuacji epidemiologicznej w kraju:
- Głównej Inspekcji Sanitarnej: gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
- Ministerstwa Zdrowia: www.gov.pl/web/zdrowie/
- Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.gov.pl/web/edukacja
- oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

(źródło: powiat)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Powiat i gmina pozyskały po 100 tys. zł. na komputery dla szkół
Powiat i gmina pozyskały po 100 tys. zł. na komputery dla szkół
gorący temat
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19