Zagraliśmy od serca!

14.01.2013, 10:43

POWIAT

Działo się, oj działo. 21. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała i w naszym powiecie. Gminne sztaby do późnych godzin podsumowywały efekty niedzielnej kwesty na rzecz dzieci i seniorów.


W Pszczynie wolontariuszy zbierających pieniądze było mnóstwo, bo działały tu tradycyjnie trzy sztaby. Ten przy Pszczyńskim Centrum Kultury uzbierał 25 tys. 858,18 zł, sztab w I LO B. Chrobrego, który skupiał młodzież z pszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych - 23 tys. 156,26 zł oraz walutę obcą, zaś sztab w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie (Gimnazjum nr 3) ponad 16 tys. zł. Dużym powodzeniem cieszyły się licytacje. Kolację z noclegiem w Hotelu Noma Residence Promnice wylicytowano za 700 zł.

W Woli prawdziwym hitem była loteria, w której żaden fant nie był pusty. Losowano też gadżety WOŚP i wielkie maskotki. Tutejszy sztab WOŚP grał w Centrum Kultury i ze sceny zmontowanej na parkingu. Było i na lżejszą nutę, z Duo Taxi, i rockowo, z Easy Band i Jackiem Silskim. Wolontariusze biegali z pysznymi ciastami. Kwestowano oczywiście do puszek. Sonia, Weronika i Dominika zaczęły o 7.00 rano. Mieszkańcy gminy są hojni? – Raczej tak. Choć znalazła się i taka osoba, która twierdziła, że jesteśmy z sekty. Ale więcej jest tych, którzy pomagają i rozumieją, po co jest cała akcja – mówią dziewczyny. Można było zbadać ciśnienie w punkcie medycznym. Siły połączyły wszystkie jednostki OSP w gminie, które nie tylko nagotowały dwa kotły grochówki i zaopatrzyły się w słodycze i maskotki dla dzieciaków, ale i wzięły na siebie zabezpieczenie całej imprezy. Tegoroczny finał Wola zamyka sumą 21 tys. 586,66 zł.

W Goczałkowicach-Zdroju atrakcją była koszulka piłkarza Łukasza Piszczka z jego oryginalnym podpisem, która poszła za 300 zł. W sumie udało się zebrać 10 tys. 789,85 zł. W Suszcu grano też na parkiecie, gdzie o zwycięstwo walczyły drużyny urzędników i sportowców. Wygrali sportowcy z TS Suszec 3:1. W tym czasie w Gminnym Ośrodku Kultury trwały warsztaty z filcowania, była też licytacja z przedmiotów, które udało się zgromadzić w ciągu całego roku. Tradycją jest, że pod młotek trafiają prezenty, które zostawili w gminie artyści występujący na tutejszej scenie. Zlicytowano m.in. za 250 zł kolczyki podarowane przez Alicję Janosz, a za 210 zł płytę zespołu Enej. Końcowa suma to ok. 11,5 tys. zł. Kobiór śpiewał z grupami Cree i PomaU, dokładając do orkiestrowej puli 11 tys. 863,65 zł.

W sumie w całym powiecie pszczyńskim zebrano ponad 120 tys. zł! Wielkie dzięki każdemu, kto w jakikolwiek sposób przysłużył się, by wspomóc akcję, dzięki której ratuje się życie i zdrowie dzieciom, a od tego roku również będzie można pomóc seniorom. Od wysłania smsa, po wyłożenie dużych sum na WOŚP-owe gadżety. Dzięki wam się kręci!WOŚP: Jak było w Pszczynie?
13 stycznia po raz 21. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Wolontariusze ze sztabu przy Pszczyńskim Centrum Kultury, którzy od rana kwestowali na terenie Pszczyny oraz okolic (Ćwiklice, Jankowice, Studzionka, Studzienice, Goczałkowice-Zdrój, Kobielice, Miedźna, Brzeźce), zebrali sporą kwotę. Po nocnej wizycie na Poczcie Głównej w Katowicach, gdzie co roku rozlicza się większość sztabów województwa śląskiego, możemy podać oficjalnie zebraną kwotę: 25.858,18 zł.

Mieszkańcy Pszczyny mieli okazję uczestniczyć w koncertach odbywających się na Rynku a także oddać krew. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzeń.

Trwa jeszcze licytacja olejnego obraz przekazanego przez policjantów oraz pracowników Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Więcej informacji o obrazie tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/gustav-klimt-danae-reprodukcja-i764463

Przy okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Pszczyńskiemu Centrum Kultury, Urzędowi Miejskiemu oraz Starostwu Powiatowemu za współorganizację przedsięwzięcia. Nie mniejszą rolę w akcji miała Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, Muzem Zamkowe, „Dobry Start” Nowoczesna Edukacja oraz Hotel Noma Residence – Zameczek Myśliwski Promnice. Imprezie patronowali pless.pl, Gazeta Pszczyńska oraz infopres.pl.
Dziękujemy za obecność!:)

Sztab WOŚP PCKulO WOŚP w sztabie I LO im. Chrobrego w Pszczynie informuje Agnieszka Szczypka-Wojciech:
- Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku w naszym liceum miał swoją siedzibę sztab WOŚP, który skupiał młodzież z następujących pszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”. Kwestująca młodzież, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrała do swych puszek sumę 23156,26 zł oraz walutę obcą. Ostateczna kwota zostanie podana w późniejszym terminie – po otrzymaniu oficjalnego rozliczenia z banku. Chociaż w tym dniu nie są najważniejsze statystyki warto odnotować, iż w tym roku również padł rekord w klasyfikacji na największą kwotę zebraną do puszki. Niekwestionowanymi liderkami okazały się Paulina KOŁODZIEJ oraz Marta PITLOK (I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie) które nazbierały 1895,17 zł. Wśród Uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie na uznanie zasługują także: Izabela MAINDOK, Dominika CZERNECKA oraz Szymon MAZAK, którzy dostarczyli puszki o wartości: 937,16 zł, 912,25 zł oraz 615,01 zł. Również cenne puszki dostarczyli do sztabu Uczniowie PZS nr 2 im. Karola Miarki
w Pszczynie: Magdalena ŻURAWSKA, Paweł GODZIEK oraz Ilona LOTAWIEC (odpowiednio: 689,64 zł, 676,57 zł, 673,78 zł). Liderkami wśród uczniów PZS nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie okazały się: Magdalena WOJCIECH (657,4 zł) oraz Faustyna SZCZEPANIAK (640,5 zł). Wśród Członków UKST „DIABLAK” najcenniejszą puszką może pochwalić się Klaudia KOMRAUS (360,79 zł). Po rozliczeniu puszki
w sztabie każdy z Wolontariuszy mógł wypić ciepłą herbatę a dla każdego Kwestującego Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowała drobne upominki. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc dzieciom oraz seniorom!!! W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym Osobom, dzięki którym praca w Sztabie była ogromną przyjemnością, a są to:

- Uczennice klasy 3D i klasy 2E I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego
w Pszczynie: Weronika JANIK, Klaudia DOBIJA,

- Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie: Klaudia KOMRAUS, Klaudia OLEŚ,

- Uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie: Martyna BÖHM,

- Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie: Katarzyna UTRATA,

- Absolwent Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie:
Łukasz SZULIK,

- Nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie: Dominika LIBEK, Artur WOJCIECH,

- Nauczyciele oraz Pracownicy Administracyjni I Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie: Teresa CZARSKA – ORLIK, Renata DYRDA, Bernadeta MICHALSKA, Ewa RYGUŁA, Maria WALA.
Podziękować również chciałabym Dyrekcjom Szkół, których Wolontariusze są Uczniami,
za umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji:

- Pani Renacie DYRDZIE – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie,

- Pani Aleksandrze MARZEC – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie,

- Panu Piotrowi CYGANOWI – Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,

- Pani Teresie GANDYK – BIGOS – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie,

- Panu Arturowi WOJCIECHOWI – Prezesowi Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”.

agw

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Gmina zwróci dofinansowanie za Serca Wsi?
Gmina zwróci dofinansowanie za Serca Wsi?
Fotogaleria: Serca dla Serca
Fotogaleria: Serca dla Serca
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18