Zagra cholerę i zaśpiewa "Niebieską piosenkę"

09.10.2012, 09:12

Pszczyna

Za jedno trzymała kciuki, drugiego kompletnie się nie spodziewała. Tymczasem oba wydarzenia nie dość, że stały się faktem, to zbiegły się 14 października: premiera „Permutacji małżeńskich” w krakowskiej Plejadzie i 48 Festiwal Piosenki Studenckiej w teatrze Groteska, na którym jako gwiazda wystąpi Barbara Broda-Malon.


- Zadzwonił do mnie Bogusław Sobczuk, zapraszając, bym zaśpiewała podczas jubileuszowego Koncertu Galowego „A nam nie jest wszystko jedno” – Basia, choć estrada to jej drugi dom, nie kryje, że to wyróżnienie z górnej półki.
14.10 wystąpi obok takich gwiazd jak Iwona Loranc, Tomasz Steńczyk, Jarosław Śmietana czy Zbigniew Zamachowski. Relacja, z poślizgiem, w TVP.

Kiedy jej „Niebieska piosenka” będzie rzucać na kolana festiwalową publiczność , w teatrze Plejada odbędzie się premiera spektaklu „Permutacje Małżeńskie wg Mariana Hemara”. Inauguracja i premiera wpisane zostały w program IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga. - Zaśpiewam na drugim spektaklu premierowym dzień później, w poniedziałek. To niesamowita sztuka, o miłości, wierności, zdradach, pełna śpiewu i humoru – Basia szczegółów nie zdradza, ale zapewnia: - Próby, choć wyczerpujące, są wspaniałe, zresztą jak aktorzy, z którymi gram. Będę tam niezłą cholerą...

Cień szansy na spektakl w Pszczynie? Na razie w mieście można spotkać Basię, jak pomyka do nowo otwartego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu VoicePless, gdzie uczy śpiewu, ale i ratuje głosy nauczycieli, spikerów,konferansjerów, duchownych i każdego, kogo poradnia foniatryczna skierowała na rehabilitację głosu czyli naukę poprawnej emisji głosu. Takie uprawnienia dała jej Akademia Muzyczna, ale dodatkowo Basia jest w kontakcie z najlepszymi w świecie instruktorami i trenerami wokalnymi, którzy czuwają nad głosem m.in. Celine Dion czy Beyonce. W lutym 2012 zdała egzamin na certyfikowanego instruktora Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection. Owszem, warsztaty do tanich nie należą, ale wszystko, czego się Basia tutaj uczy, przekazuje swoim uczniom. To spod jej skrzydeł wylatują największe wokalne talenty.

14 i 15 października trzymamy kciuki i zapraszamy na spektakl!

agw

T G+ F

Zobacz także

Czesław zaśpiewa
Czesław zaśpiewa
Czesław zaśpiewa w PCKulu
Czesław zaśpiewa w PCKulu
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18