Żądają chodnika

27.07.2011, 09:16

Pszczyna

Mamy dość czekania – żądamy wykonania!” Pod takim hasłem odbędzie się pikieta mieszkańców Starej Wsi i osiedla Kępa. 12 sierpnia na godzinę zablokują ruch na ul. Żorskiej. Już teraz przepraszają za utrudnienia.Poniżej treść pisma, w którym protestujący tłumaczą, dlaczego ich cierpliwość się skończyła:
Mamy dość czekania – żądamy wykonania!
Szanowni Państwo, takie hasło będzie widnieć na transparencie protestu mieszkańców osiedla Stara Wieś i Kępa w Pszczynie. Protest ten będzie organizowany w dniu 12 sierpnia 2011r. w godzinach od 15.00 do 16.00 na przejściu dla pieszych przez DW 935 na ul. Żorskiej obok Cmentarza Świętego Krzyża w Pszczynie.


Wiele lat prowadzone są rozmowy i korespondencja z zarządcą drogi tj. z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach (Wydział Komunikacji i transportu) oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Niezliczona ilość pism, spotkań, rozmów, próśb w sprawie wybudowania 800 m chodnika wzdłuż ulicy Żorskiej od skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego do Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, mieszkańcy zebrali już opasły tom pism kierowanych do różnych instytucji w sprawie budowy chodnika. Efekt ciągle ten sam czyli chodnika brak i nie wiadomo, kiedy powstanie. Biurokratyczna machina w zderzeniu ze zwykłymi obywatelami ciągle jest górą. Powstaje pytanie: czy istniejący samorząd jest dla obywateli? Wzdłuż przedmiotowego odcinka drogi wojewódzkiej natężenie ruchu (według danych ZDW
w Katowicach) dochodzi do 13 tys. pojazdów na dobę, do tego pobocze jest wąskie z licznymi dziurami i kałużami. Niebezpieczeństwo związane z poruszaniem się wzdłuż ulicy Żorskiej jest bardzo duże, szczególnie dla dzieci idących do szkoły. Nie możemy bezczynnie czekać na kolejne ofiary śmiertelne pieszych.
Po wielu latach starań mieszkańców powstał niedawno techniczny projekt budowy chodnika wzdłuż przedmiotowego odcinka drogi wojewódzkiej. Okazuje się jednak, że budowa chodnika według tego projektu jest niemożliwa ze względu na brak przewidzianego w projekcie odpowiedniego odprowadzenia wody deszczowej dla chodnika. Powstają kolejne urzędnicze utrudnienia. Problem budowy chodnika wzdłuż ulicy Żorskiej urasta do monstrualnych rozmiarów. Według przesłanego pisma z dnia 22 czerwca 2011r. Urząd Marszałkowski Wydział Komunikacji i Transportu informuje Burmistrza Pszczyny, że w chwili obecnej (…) nie jest możliwe określenie terminu rozpoczęcia budowy przedmiotowego chodnika wzdłuż ulicy Żorskiej (…), wymagane są kolejne uzgodnienia.
Mamy już dość czekania i proszenia. Ile lat jeszcze ma upłynąć, zanim chodnik powstanie? Wystarczy już tłumaczeń, że brak pieniędzy albo dodatkowych uzgodnień, które ciągną się w nieskończoność. Dla nas najważniejsze jest życie naszych dzieci i mieszkańców.
W związku z planowanym protestem pragniemy przeprosić wszystkich użytkowników ul. Żorskiej za utrudnienia. Liczymy na zrozumienie z Waszej strony. Jest to akt desperacji, który, mamy nadzieję, przyniesie zamierzony skutek i wreszcie na ulicy Żorskiej zostanie wybudowany upragniony chodnik.

SPOŁECZNA INICJATYWA
NA RZECZ BUDOWY CHODNIKA
WZDŁUŻ ULICY ŻORSKIEJ W PSZCZYNIE

agw

T G+ F

Zobacz także

Budowa chodnika w Kyrach
Budowa chodnika w Kyrach
Najemcy żądają remontu
Najemcy żądają remontu
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18