(fot. archiwum)

Zabrał 10 litrów oleju silnikowego i nie zapłacił

Pszczyna16.07.2019, 14:26

37- letni bielszczanin trzykrotnie opuszczał tę samą stację paliw, nie regulując należności za olej silnikowy. Usłyszał już zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Pracownicy jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie Pszczyny, podczas zliczania towaru, zorientowali się, że na półkach brakuje 10 litrów oleju silnikowego. Kierownik placówki był pewien, że kradzieży dokonał jeden i ten sam mężczyzna. Wskazywał na to zapis z monitoringu. Wynikało z niego, że nieznany kierowca BMW w lipcu tego roku dwukrotnie gościł na stacji.

Za pierwszym razem, wchodząc dwa razy do budynku, wyniósł i spakował do swojego bagażnika 6 litrów oleju Platinum, a po niedługim czasie, kiedy ponownie przyjechał na stację, zabrał kolejne 4 litry.

Obsługa ujawniła braki dopiero kilka dni temu. 

Już po kilku dniach, które minęły od złożenia zawiadomienia i przekazania zapisu z kamer, policjanci mieli wytypowaną osobę odpowiadającą podanemu rysopisowi.

37- latek z Bielska- Białej  jest już po zarzutach. Za kradzież towaru, którego wartość wyniosła około 600 złotych, będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Zamiast posesją
Zamiast posesją "zaopiekował się" alkoholem
66-latek ukradł telefon, bo chciał
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
Ręce do góry Skolimowskiego w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Ręce do góry Skolimowskiego w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Goczałkowice: PKP PLK zmodernizuje linię kolejową i przystanek
Goczałkowice: PKP PLK zmodernizuje linię kolejową i przystanek

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20