Na warsztatach dziennikarskich z Marcinem Pietraszewskim, które zorganizowaliśmy w ub. roku pojawiło się sporo uczniów działających w szkolnych gazetkach czy kółkach dziennikarskich. Czekamy także na Wasze zgłoszenia!

Zabłyśnij talentem dziennikarskim!

Powiat06.01.2017, 12:22

Chcesz, aby Twój tekst został opublikowany w „Gazecie Pszczyńskiej” i na portalu pszczynska.pl, a przy okazji wygrać 1 000 zł? To proste! Weź udział w IV Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali

„Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą” - pod takim hasłem trwa IV Konkurs Dziennikarski im. Agnieszki Wojtali. To wyjątkowa szansa na to, aby zabłysnąć talentem dziennikarskim, pokazać ciekawą historię czy osobę, a jednocześnie wygrać 1 000 zł. Taka jest nagroda główna w naszym konkursie. Najlepsze prace będzie mógł przeczytać każdy, bo opublikujemy je na łamach „Gazety Pszczyńskiej” oraz portalu pszczynska.pl.

Drogi czytelniku! W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby, które nie zajmują się zawodowo dziennikarstwem, dlatego nie obawiaj się, że nie masz doświadczenia w pisaniu tekstów. Zdarzało się, że laureatami poprzednich edycji były osoby, które wcześniej nie pisały dłuższych artykułów. Tutaj ważne są także chęci, ciekawy temat i pasja, którą w wielu tekstach po prostu się wyczuwa. A kto wie, może zwycięzca naszego konkursu w przyszłości zostanie właśnie dziennikarzem? Od czegoś trzeba zacząć, zatem: do piór!

Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Nowością jest to, że w tym roku w konkursie mogą wziąć udział osoby także nie mieszkające w powiecie pszczyńskim. Prace należy wysyłać do 23 lutego 2017 r. Ocenią je dziennikarze „Gazety Pszczyńskiej”, a potem te najlepsze – lokalni dziennikarze, publicyści oraz regionaliści. Ogłoszenie wyników nastąpi w marcu 2017 r., w kolejną rocznicę tragicznej śmierci Agnieszki Wojtali, naszej redakcyjnej koleżanki. Nagroda główna to 1 000 zł, zdobywca II miejsca otrzyma 500 zł, a III miejsca – 300 zł.

Konkurs organizowany jest przez Grupę Terrabit, wydawcę „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie i Urząd Miejski w Pszczynie. Partnerami konkursu są Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć TUTAJ.

pako

T G+ F

Zobacz także

Kochajcie się!
Kochajcie się!
gorący temat
Konkurs dziennikarski: dziś ostatni dzień na zgłoszenia
Konkurs dziennikarski: dziś ostatni dzień na zgłoszenia
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18