(fot. UM)

Za pozostawienie samochodu na parkingu można płacić za pomocą telefonu

Pszczyna07.09.2020, 17:43

W Pszczynie istnieje możliwość wnoszenia opłat za parkowanie za pomocą telefonu komórkowego, bez konieczności korzystania z parkomatów.

Możliwość taka istnieje już od lutego 2011 roku. Serwis płatności mobilnych CityPay, z którego korzysta gmina Pszczyna, umożliwia dokonywanie opłat za parking przy użyciu telefonu komórkowego, dowolnej marki oraz niezależnie od posiadanego abonamentu i umowy z operatorem.

W obsłudze system jest prosty i przyjazny. Aby płacić w ten sposób wystarczy zarejestrować się w serwisie CityPay. Nie są przy tym potrzebne dane osobowe, a jedynie numer telefonu komórkowego, z którego będą dokonywane płatności oraz numer rejestracyjny samochodu. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie https://www.citypay.pl/rejestracja/rejestruj/. Na kolejnym etapie wystarczy wpłacić na podane konto pieniądze. Gdy system je zaksięguje, przyjeżdżamy na parking i zostawiamy samochód. Stąd dzwonimy pod numer telefonu 33 488 89 . Za pomocą menu głosowego wybieramy czas parkowania i otrzymujemy potwierdzenie transakcji.

Każdy z kontrolerów wyposażony jest w urządzenie służące do kontroli dokonywanych opłat w serwisie CityPay. Pozwala to szybko zweryfikować numer rejestracyjny, czas oraz strefę parkowania.

Usługą objęte są wszystkie miejskie parkingi, tj. w obrębie Starego Miasta, na Placu Targowym, przy ulicach Wojska Polskiego, Dworcowej, Kościuszki, Poniatowskiego, Batorego i 3 Maja, a także nad Pszczynką (wjazd od strony ul. Katowickiej).

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Budują nowy parking w Pielgrzymowicach
Budują nowy parking w Pielgrzymowicach
Nowe parkomaty już są
Nowe parkomaty już są
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18