(Matura 2019 - fot. powiat)

Za kilka dni niemal 400 uczniów z powiatowych szkół przystąpi do matury

Powiat03.06.2020, 14:22

Za parę dni niemal 400 maturzystów szkół prowadzonych przez powiat pszczyński przystąpi do egzaminu dojrzałości. Przesunięte matury rozpoczną się w poniedziałek, 8 czerwca pisemnym sprawdzianem wiedzy z języka polskiego i potrwają do 29 czerwca. Egzaminy ustne w ogóle się nie odbędą.

Egzaminy muszą zostać przeprowadzone z zachowaniem odpowiednich zasad. - Matury to najważniejszy egzamin w życiu każdego, kto myśli o studiach. Przeprowadzane w okolicznościach epidemii to dla uczniów jeszcze większy stres. Przeżywamy tę sytuację razem z naszymi maturzystami. Jeszcze zanim pojawiły się szczegółowe wytyczne pracowaliśmy nad tym, by przygotować egzamin dojrzałości w sposób najbardziej bezpieczny z możliwych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Maturzyści muszą pamiętać o zaleceniach, których będą musieć przestrzegać nie tylko w trakcie trwania egzaminu, ale także przed jego rozpoczęciem i po zakończeniu. Czekając przed wejściem, muszą zachować co najmniej 1,5-metrowy dystans. Przemieszczając się po terenie szkoły i podczas kontaktu z członkami komisji egzaminacyjnej, muszą mieć zasłonięte usta i nos. Maseczki będą mogli zdjąć po zajęciu miejsca w salach egzaminacyjnych. Stoliki będą ustawione w przepisowych odległościach. Tegoroczni maturzyści nie mogą zapomnieć o zabraniu ze sobą własnych przyborów do pisania, a także linijki, cyrkla, itp. Po opuszczeniu sal egzaminacyjnych zdający nie mogą gromadzić się na korytarzu szkoły, a także po opuszczeniu jej murów.

 Maturzyści szkół powiatowych otrzymają kominy z logo powiatu i płyny do dezynfekcji rąk

Przeprowadzenie egzaminu dojrzałości w dobie koronawirusa to spore wyzwanie, nie tylko ze względu na dezynfekcję sal egzaminacyjnych, czy przestrzeganie odpowiednich zasad przez maturzystów. - Nie ukrywam, że organizacja tegorocznych matur jest dla szkół sporym wyzwaniem, ale robimy wszystko by podczas egzaminu było bezpiecznie. Aby nie dopuścić do bezpośrednich kontaktów pomiędzy uczniami, wykorzystamy trzy wejścia do szkoły, którymi będą wpuszczani do sal egzaminacyjnych - mówi Renata Dyrda, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Na sale egzaminacyjne zostanie zaadaptowanych więcej klas, a to wiąże się ze zwiększeniem liczby komisji egzaminacyjnych.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Praca przyniosła efekty. Absolwenci poznali wyniki matur
Praca przyniosła efekty. Absolwenci poznali wyniki matur
Dzisiaj próbne matury!
Dzisiaj próbne matury!
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18