.jpg)
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Pszczyna | 22.05.2018, 11:15 |
19 maja już po raz siódmy odbył się marsz Nordic Walking, którego trasa wytyczona została wokół Zbiornika Łąckiego.
W tegorocznym marszu Nordic Walking wzięła udział rekordowa liczba, ponad 360 uczestników! Impreza rozpoczęła się od krótkiej rozgrzewki, którą na parkingu przy Ośrodku Sportu Wodnych w Łące poprowadziła Magda Kocima, instruktorka Nordic Walking.
Pierwszym etapem marszu było przejście koroną zapory w kierunku Poręby. Później trasa wiodła drogami transportu rolnego, ulicą Wodną w Porębie i ponownie drogami transportu rolnego w kierunku Brzeźc, gdzie uczestnicy wyszli na ulicy Pokoju przy moście na Pszczynce. Stąd przeszli ulicą Hodowców w Wiśle Wielkiej do ulicy Leśnej, a po przejściu kolejnymi drogami transportu rolnego ponownie zawitali w Ośrodku Sportu Wodnych, gdzie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, dyplomy i kiełbasa prosto z grilla.
Po raz kolejny maszerowały rodziny, mali i duzi, chłopcy i dziewczyny, osoby, które chodzą z kijami na co dzień i te, które tego nie robią w ogóle. Szły też zorganizowane grupy szkolne. W tym roku byli to uczniowie i grono pedagogiczne: SP nr 1 Pszczyna, SP nr 2 Pszczyna, ZS nr 1 Pszczyna, ZSP Mizerów i PZS nr 2 Pszczyna. Ci ostatni wzięli ze sobą również rówieśników z Portugalii i Czech, którzy przebywają w Pszczynie na międzynarodowej wymianie.
Za pomoc w zabezpieczeniu imprezy organizator - POSiR w Pszczynie dziękuje policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszczynie.
(źródło: POSiR Pszczyna)
jack