fot. UKST Diablak

Z Diablakiem w góry, na ściankę i… do teatru. Lutowe wyjazdy Klubu Sportowo-Turystycznego

Pszczyna15.01.2020, 17:27

Zima to nie czas na zaszywanie się w domu! Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny Diablak rusza z kolejnymi wycieczkami i zajęciami na ściance wspinaczkowej. Jest też nowość - od lutego Diablak uruchamia program "Wydarzenia kulturalne na Górnym Śląsku". W lutym miłośnicy turystyki zdobędą Łysą Górę. Będzie też wyjazd na spektakl "Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny" w teatrze KOREZ i zwiedzanie Nikiszowca.

Program wyjazdów:

1. Wspinaj się z Diablakiem - zajęcia na ściance wspinaczkowej

UKST "DIABLAK" zaprasza 7 lutego 2020r. do wzięcia udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy wspinaczki, zasady bezpiecznej asekuracji. Zaznajomią się również z właściwymi technikami dotyczącymi wspinaczki, co w przyszłości być może przyda się w praktycznym pokonywaniu nie tylko dróg wspinaczkowych ale również wielu ciekawych tras turystycznych np. w Tatrach czy Alpach. A także będą doskonalić nabyte wcześniej umiejętności. Zajęcia współfinansowane są ze środków Powiatu Pszczyńskiego i Urzędu Miasta Pszczyny.

Zajęcia odbywają się w Bielsku-Białej, ścianka – PRIMAROCA. Całościowy koszt wyjazdu to 30 zł/os. Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK":

http://www.skkt diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/2020_scianka_zaproszenie.php

2. Łysa Hora z UKST "DIABLAK"

UKST "DIABLAK" 9 lutego 2020r. zaprasza ponownie, po prawie 5 latach przerwy na zagraniczną wycieczkę górską. Klub cykl wycieczek zagranicznych chce rozpocząć od powrotu w Beskid Śląsko-Morawski i zdobycia najwyższego szczytu tego pasma, czyli Łysej Góry. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznają się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi pasma, a także z historią Moraw i (w miarę możliwości) z przepięknymi panoramami na Polskę i Czechy. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, trasa zostanie zmieniona tak by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa. Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych. Sugerowane jest posiadanie gotówki w koronach czeskich, a także Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Trasa: Ostravice Mazák - Butořanka - Lysá Hora - Krásna. Długość trasy: 14 km; suma przewyższeń: 930 m; czas przejścia: 5h (może się wydłużyć)

 Adresaci wyjazdu: Uczniowie szkół ponadpodstawowych o bardzo dobrym stanie zdrowia,  posiadający doświadczenie górskie, dorośli turyści o bardzo dobrym stanie zdrowia.  Koszt wyjazdu: 43 zł/os.

Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK"

http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/09.02.2020_wycieczka_zaproszenie.php

3. "Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny" wyjazd do Teatru KOREZ z UKST "DIABLAK"

Wyjazd odbędzie się 9 lutego 2020r. To pierwsza wycieczka w ramach programu "Wydarzenia kulturalne na Górnym Śląsku". Uczestnicy najpierw zwiedzą Nikiszowiec - śląską perłę architektury przemysłowej. Potem udadzą się na spektakl  wg powieści Janoscha - „Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny" w teatrze KOREZ  w Katowicach.

Nikiszowiec jest bez wątpienia jedną z największych postindustrialnych atrakcji Katowic i całego Górnego Śląska. Osiedle, którego budowę rozpoczęto przed ponad 100 lat, przez długi okres pełniło ważną socjalną funkcję dla pracowników kopalni Giesche. W latach 90. XX wieku Nikiszowiec podupadł społecznie. W okolicach 2010 roku osiedle na fali rewitalizacji odzyskało należny blask i renomę. Obecnie Nikiszowiec postrzegany jest jako przyjazne i modne miejsce do życia… Zwiedzanie od 10.00 do 10.45 - bezpłatne. Możliwość wypicia kawy i zjedzenia śląskiego kołocza w Cafe Byfyj.

Spektakl wg powieści Janoscha - „Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny" w teatrze KOREZ to sztuka  po śląsku, o Śląsku i o Ślązakach. Spektakl o ludziach żyjących pomiędzy Polską a Niemcami, pomiędzy snem a jawą, pomiędzy tragedią, a farsą. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie… Spektakl uzyskał znakomite recenzje takich autorytetów jak Kazimierz Kutz czy Michał Smolorz. Cholonek otrzymał główną nagrodę festiwalu teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”. Został uznany za spektakl 2004 roku otrzymując „Złotą Maskę”.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 lat. Miejsca nienumerowane, zajmowane według kolejności wejść na pół godziny przed spektaklem. Termin przedstawienia: 9 lutego 2020 r. (niedziela) od godziny 12.00 - 14.10 (bez przerwy). Koszt wyjazdu to 93,00 zł/os - osoby dorosłe; 83,00 zł/os - emeryci, renciści, młodzież od 15 roku życia (uwzględnia koszt biletu do teatru).

 Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK"

http://www.skktdiablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/09.02.2020_wycieczka_teatr_zaproszenie.php

 

Kontakt z UKST "DIABLAK":

tel: 504032040, gg:4697920, skkt.diablak@gmail.com

link do strony: 
www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

 

 

ar

T G+ F

Zobacz także

Współczesny teatr w Pawłowicach. Spektakle teatrów z całej Polski. REPERTUAR
Współczesny teatr w Pawłowicach. Spektakle teatrów z całej Polski. REPERTUAR
Teatr Korez w PCK
Teatr Korez w PCK
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Komunikat Burmistrza Pszczyny
Komunikat Burmistrza Pszczyny
Złap wodę! I podaj dalej!
Złap wodę! I podaj dalej!
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18