XII Przegląd Teatrów rozstrzygnięty

06.04.2009, 11:18

Miedźna, Wola

Uczestników było tak wielu, że zdecydowano o utworzeniu dodatkowej kategorii. W XII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „O Tort Baby Jagi” wzięło udział 40 zespołów z całego województwa.


Jury, w składzie, Ewa Walesiak, przewodnicząca, Katarzyna Pohl, Aleksander Lysko i Janusz Majewski, przez trzy dni przypatrywało się temu, co dzieje się na scenie GOK-u. Tort, 120-cm średnicy, pokroił zespół „Supełek” z Boguszowic, za spektakl „Moje – nie moje”, w reżyserii Joanny Karwot. Zgodnie z tradycją, słodki przysmak jedli wszyscy.

Oto pozostali zwycięzcy przeglądu:

Zespoły przedszkolne : I m. – Przedszkole nr 2 w Woli, „Rzepka Dziadka Tadka”; II m. – zespół „BIM – BAM – BOM” z Przedszkola we Frydku, „Kopciuszek”; III m. ex aequo – zespół „Krasnoludki” z Przedszkola nr 18 w Studzienicach. „Królewna i krasnoludki”, zespół „Kubusiaki” z Przedszkola nr 3 w Woli, „Na drodze z Kubusiem Puchatkiem.

Zespoły szkolne: I m. – SP nr 7 Ćwiklice, „Kot w butach”; II m. ex aequo – „Nibylandia” z ZS nr 2 w Mikołowie, „Przygody ze starą szafą”, SP nr 2 Wola, „Brzydkie kaczątko”; III m. – SP w Świerczyńcu, „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Zespoły młodzieżowe: gimnazja i licea – I m. – LO w Oświęcimiu’, „Jaś i Małgosia, czyli gliniane serduszka”, II m. - nie przyznano, III m. – Gim. W Bojszowach, „Kapturek - bojka”; domy i ośrodki kultury – Im. – zespół „Supełek”z DK Boguszowice; II m. – OPP nr 4, Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu, „Piotr Płaksin – poemat sentymentalny”; III m. ex aequo – zespół „teatr na jednej nodze” ze Świetlicy GOK w Woli „O księciu Ludwiczku – czyli osiołkowi w żłoby dano”, zespół „Bzik” z GOK Pawłowice, „Wyprawa na biegun północny”.

Organizatorzy przeglądu: Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z/s w Woli, Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej i Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.agw

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

XII Powiatowy Przegląd Piosenki
XII Powiatowy Przegląd Piosenki
Przegląd teatrów w Woli może być wzorem dla innych
Przegląd teatrów w Woli może być wzorem dla innych
gorący temat
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Jak głosowali mieszkańcy powiatu w II turze wyborów prezydenckich?
Jak głosowali mieszkańcy powiatu w II turze wyborów prezydenckich?
Kryterium Kolarskie zostaje odwołane
Kryterium Kolarskie zostaje odwołane

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18