Wysokie miejsce drużyny Plessino na rajdzie

03.10.2011, 08:42

Pszczyna

4 miejsce drużyny Plessino ”z Pszczyny na XIX Ogólnopolskim Rajdzie Górskim służb mundurowych resortu spraw wewn. i adm. „Beskid Niski 2011”


W dniach 20 – 23 września 2011 roku drużyna Plessino” z Pszczyny uczestniczyła w XIX Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Beskid Niski 2011”. Rajd zorganizowany został przez Komisję Turystyki w resorcie spraw wewn. i adm. na terenie Beskidu Niskiego w rejonie uzdrowiska Wysowa – Zdrój. Drużyna rajdowa została wystawiona przez Koło Terenowe nr 18 SE i RP w Pszczynie.W trakcie imprezy zorganizowane zostały trzy wycieczki wiodące przez malownicze doliny i górskie szczyty: 21 września przez Górę Jawor (723 m n.p.m.) na Ostry Wierch (938 m n.p.m.), następnie przez przeł. Pułaskiego na Lackową (997 m n.p.m. - najwyższy szczyt Beskidu Niskiego po polskiej stronie) i powrót przez Ostry Wierch i Koci Zamek (671 m n.p.m.); 22 września z Wysowej na Kozie Żebro (847 m n.p.m.) zejście do Hańczowej i 23 września przez Kozie Żebro do Regetowa Niżnego na Rotundę(771 m n.p.m.), później przez Regetów Wyżny i przeł. Regetowską na Jaworzynę Konieczniańską (881 m n.p.m.) i Obycz (788 m n.p.m.), a następnie zejście do Blechnarki i Wysowej. Uczestnicy rajdu dzięki dobrej pogodzie mogli w trakcie marszu podziwiać m.in. malownicze cerkwie oraz cmentarze wojenne – ślady krwawych walk jakie miały miejsce na tym terenie w czasie I wojny światowej.

Zgodnie z regulaminem rajdu rywalizacja drużyn rajdowych obejmowała także strzelanie sportowe z broni pneumatycznej (długiej i krótkiej), konkurs wiedzy o regionie oraz konkurs piosenki rajdowej. W zmaganiach tych oczywiście brali udział także członkowie drużyny „Plessino”, która ostatecznie w klasyfikacji generalnej rajdu zajęła wysokie, czwarte miejsce i otrzymała puchar Starosty Powiatu Gorlickiego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Bieluchy” z KMP w Chełmie, która wyprzedziła drużyny „Sieradzkiego Szwędaczka” i „Tramp” z Pułtuska. W tegorocznym rajdzie uczestniczyło 236 turystów w 26 drużynach.

W skład drużyny „Plessino” wchodziło 5 osób- członkowie Koła Terenowego PTTK przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej - K i J. Czerwik, H i W. Kubera oraz A. Pala. Na zakończenie należy wspomniec, że w 2012 roku członkowie drużyny Plessino” zamierzają uczestniczyć m.in. w 41 Ogólnopolskim Rajdzie Górskim „Szlakami Obrońców Granic” w m. Zawoja oraz w XX Ogólnopolskim Rajdzie Górskim służb mundurowych resortu spraw wewn. i adm. z bazą w Kościelisku k. Zakopanego.


Z turystycznym pozdrowieniem : Wiesław F. Kubera.

pin

T G+ F

Zobacz także

Plessino na podium
Plessino na podium
Dzikie drużyny grały na Stadionie Miejskim - zobacz zdjęcia!
Dzikie drużyny grały na Stadionie Miejskim - zobacz zdjęcia!
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18