Wypadki w Goczałkowicach i Studzionce (FOTO)

04.12.2013, 12:20

Goczałkowice, Studzionka

3 grudnia pszczyńscy strażacy dwukrotnie interweniowali przy poważnych wypadkach drogowych.


Pierwszy z nich miał miejsce po godzinie 13:00 w Goczałkowicach-Zdroju na DK-1. W wypadku uczestniczyły dwa samochody ciężarowe MAN oraz Renault.
Do poszkodowanego, 39 letniego kierowcy samochodu ciężarowego MAN, strażacy musieli wykonać dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Udzielili mu również kwalifikowanej pierwszej pomocy i po ewakuacji z pojazdu, przekazali zespołowi Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie.

W działaniach, które zakończono ok. godziny 14:30, uczestniczyły 3 zastępy JRG Pszczyna, 1 zespół PR w Pszczynie, 1 patrol KPP w Pszczynie oraz pomoc drogowa.

Drugi wypadek miał miejsce ok. godziny 15:30 w Studzionce na ul. Wodzisławskiej. W wypadku uczestniczył samochód osobowy Seat oraz autocysterna MAN z olejem napędowym.

W celu wykonania dostępu do poszkodowanego 30-letniego kierowcy seata, strażacy po raz kolejny musieli użyć narzędzi hydraulicznych. W trakcie działań udzielili mu również kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po ewakuacji z pojazdu przekazali go zespołowi Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie.

Ponadto, w wyniku zdarzenia, autocysterna została uszkodzona w stopniu nie pozwalającym na jej dalszą jazdę. Niezbędne okazało się podstawienie innej cysterny, do której przepompowana została zawartość cysterny – 11 m3 ON.

W działaniach, które zakończono po godzinie 18:20, uczestniczyły 3 zastępy JRG Pszczyna, 1 zastęp OSP Studzionka, 1 zespół PR w Pszczynie, 2 patrole KPP w Pszczynie, pomoc drogowa oraz podstawiona autocysterna. (źródło i fot. KPPSP Pszczyna)


ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Zebranie w Studzionce
Zebranie w Studzionce
Most w Studzionce zamknięty
Most w Studzionce zamknięty
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18