Wypadek w Warszowicach: szczęście w nieszczęściu

01.10.2014, 13:12

Warszowice

Wczoraj do wypadku doszło na wiślance” w Warszowicach. W zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe i jedna osobówka. Do szpitala trafiła 53-letnia mieszkanka Bielska- Białej. Kobieta kierowała skodą, która w chwili zdarzenia znajdowała się pomiędzy dwoma tirami.

Bielszczanka, jadąc prawym pasem, najprawdopodobniej w porę nie zauważyła stojącego przed nią uszkodzonego samochodu. Z ustaleń mundurowych wynikało również, że nie była w stanie zjechać na lewy pas ruchu, omijając w ten sposób ciężarówkę. Był on bowiem zajęty przez inne jadące samochody.

Policjanci zaznaczyli, że kierowca ciężarowego mana prawidłowo oznaczył awarię swojego samochodu. Dał znać pozostałym uczestnikom ruchu wystawiając w odpowiedniej odległości trójkąt oraz włączając światła awaryjne.

Spóżniona reakcja kobiety spowodowała, że jadący za nią kierowca scani, również nie zdołał w porę zahamować i uderzył w tył jej samochodu. Na szczęście, uderzenie okazało się pomyślne dla bielszczanki. Fabia, którą jechała, w początkowej fazie zdarzenia znajdowała się bowiem pomiędzy dwoma tirami, co było bardzo niebezpieczne. Właśnie za sprawą tylnego uderzenia jej samochód wyrzuciło” na lewy pas. Co istotne, pusty w tym czasie.

Kobieta może mówić o podwójnym szczęściu w nieszczęściu. Po pierwsze, skoda, którą kierowała znajdowała się w kleszczach” dwóch tirów i niewiele brakowało, aby jej osobówka została przez nie zmiażdżona. Po drugie, w chwili wypadku, kiedy po zderzeniu pojazdów znalazła się na lewym pasie, szczęśliwie nie było tam innych samochodów.

53-latka doznała jednak ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Zarówno ona, jak i 37-letni kierowca scani byli trzeźwi w chwili wypadku.

KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Wypadek w Warszowicach
Wypadek w Warszowicach
Śmiertelny wypadek w Warszowicach
Śmiertelny wypadek w Warszowicach
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18