Wypadek na DK1 - zmarła pasażerka

10.02.2009, 13:16

Pszczyna

We wtorek, 10 lutego na skrzyżowaniu z DK1 na wysokości Polnych Domów doszło do wypadku. Fiat punto zderzył się z wozem strażackim.


Do wypadku doszło około południa. Jak poinformował nas mł. kpt. Jacek Jonkisz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, strażacy jechali DK1 do wypadku, który miał miejsce w Kobiórze.

Kierujący fiatem punto, 54-letni pszczynianin, wyjeżdzając z ulicy Polnej w kierunku ulicy Polne Domy, przejeżdzając przez trasę DK-1, zderzył się z samochodem ranault, pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej. Wóz strażacki w wyniku zdarzenia uderzył w bok opla agili.Poszkodowana została 53-letnia pasażerka punta, która została zabrana do szpitala. Tam niestety zmarła.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, wczoraj w ciągu niespełna pięciu godzin na trasie DK-1, na odcinku Kobiór- Pszczyna, doszło do pięciu zdarzeń drogowych. Przyczyny okazały się wręcz standardowe: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznej odległości. Bilans tego feralnego wtorku jest taki, że jedna osoba nie żyje, jedna znajduje się w szpitalu i odholowano 10 uszkodzonych samochodów.Teraz pszczyńcy policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Zaczęło się o godz. 9.40. Droga Krajowa numer 1 w Pszczynie, skrzyżowanie z ulicą Katowicką. Kierujący samochodem marki renault zjeżdzjąc z DK-1 na ulicę Katowicką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z innym renault jadącym trasą w kierunku Piasku. Na szczęcie, obyło się bez ofiar; uczestnicy zdarzenia okazali się trzeźwi, sprawcę kolizji, mieszkańca Olsztyna, ukarano mandatem karnym.

Niespełna dwie godziny później. Skrzyżowanie DK-1 z ulicą Polne Domy, miejscowość Pszczyna. Kierujący samochodem marki Volvo jadąc prawym pasem w kierunku Katowic nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim seata toledo i najechał na jego tył. 23-letni łączanin został ukarany mandatem karnym, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

O godz. 12.20, kilka kilometrów dalej, w Kobiórze, również na DK-1, doszło do następnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki mazda, 21-letni tyszanin, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Katowic, najprawdopodobniej, stracił panowanie nad pojazdem podczas zmiany pasa ruchu i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Godzina 14.30 zamyka ten feralny dzień, jakim okazał się wtorek, 10.02.2009 r. Trasa DK-1, Pszczyna. Kierujący samochodem marki VW Golf jadąc lewym pasem ruchu niedostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego marki skoda octawia. 50-letni kierowca golfa został ukarany mandatem karnym. Wszystkie osoby tego zdarzenia po przebadaniu okazały się trzeźwe.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek ! Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego pragnie szczęśliwie dojechać do zamierzonego celu, a wieczorem usiąść przy wspólnej kolacji z najbliższymi. (źródło: KPP Pszczyna, fot. KPP Pszczyna)

ram

T G+ F

1

1
1
1
1

Zobacz także

gorący temat
Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju. Nie żyje 61-latek
Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju. Nie żyje 61-latek
Wypadek w Wiśle Małej. Nie żyje pasażerka motocykla
Wypadek w Wiśle Małej. Nie żyje pasażerka motocykla
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18