Wypadek na DK1 - zmarła pasażerka

10.02.2009, 13:16

Pszczyna

We wtorek, 10 lutego na skrzyżowaniu z DK1 na wysokości Polnych Domów doszło do wypadku. Fiat punto zderzył się z wozem strażackim.


Do wypadku doszło około południa. Jak poinformował nas mł. kpt. Jacek Jonkisz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, strażacy jechali DK1 do wypadku, który miał miejsce w Kobiórze.

Kierujący fiatem punto, 54-letni pszczynianin, wyjeżdzając z ulicy Polnej w kierunku ulicy Polne Domy, przejeżdzając przez trasę DK-1, zderzył się z samochodem ranault, pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej. Wóz strażacki w wyniku zdarzenia uderzył w bok opla agili.Poszkodowana została 53-letnia pasażerka punta, która została zabrana do szpitala. Tam niestety zmarła.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, wczoraj w ciągu niespełna pięciu godzin na trasie DK-1, na odcinku Kobiór- Pszczyna, doszło do pięciu zdarzeń drogowych. Przyczyny okazały się wręcz standardowe: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznej odległości. Bilans tego feralnego wtorku jest taki, że jedna osoba nie żyje, jedna znajduje się w szpitalu i odholowano 10 uszkodzonych samochodów.Teraz pszczyńcy policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Zaczęło się o godz. 9.40. Droga Krajowa numer 1 w Pszczynie, skrzyżowanie z ulicą Katowicką. Kierujący samochodem marki renault zjeżdzjąc z DK-1 na ulicę Katowicką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z innym renault jadącym trasą w kierunku Piasku. Na szczęcie, obyło się bez ofiar; uczestnicy zdarzenia okazali się trzeźwi, sprawcę kolizji, mieszkańca Olsztyna, ukarano mandatem karnym.

Niespełna dwie godziny później. Skrzyżowanie DK-1 z ulicą Polne Domy, miejscowość Pszczyna. Kierujący samochodem marki Volvo jadąc prawym pasem w kierunku Katowic nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim seata toledo i najechał na jego tył. 23-letni łączanin został ukarany mandatem karnym, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

O godz. 12.20, kilka kilometrów dalej, w Kobiórze, również na DK-1, doszło do następnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki mazda, 21-letni tyszanin, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Katowic, najprawdopodobniej, stracił panowanie nad pojazdem podczas zmiany pasa ruchu i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Godzina 14.30 zamyka ten feralny dzień, jakim okazał się wtorek, 10.02.2009 r. Trasa DK-1, Pszczyna. Kierujący samochodem marki VW Golf jadąc lewym pasem ruchu niedostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego marki skoda octawia. 50-letni kierowca golfa został ukarany mandatem karnym. Wszystkie osoby tego zdarzenia po przebadaniu okazały się trzeźwe.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek ! Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego pragnie szczęśliwie dojechać do zamierzonego celu, a wieczorem usiąść przy wspólnej kolacji z najbliższymi. (źródło: KPP Pszczyna, fot. KPP Pszczyna)

ram

T G+ F

1

1
1
1
1

Zobacz także

gorący temat
Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju. Nie żyje 61-latek
Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju. Nie żyje 61-latek
Wypadek w Wiśle Małej. Nie żyje pasażerka motocykla
Wypadek w Wiśle Małej. Nie żyje pasażerka motocykla
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Alarm Smogowy w powiecie pszczyńskim na dzień 11 grudnia
Alarm Smogowy w powiecie pszczyńskim na dzień 11 grudnia

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18