fot. ARiPZP

Wymyśl imiona dla młodych żubrów

Pszczyna07.11.2017, 11:57

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla najmłodszych mieszkańców Pokazowej Zagrody Żubrów.

Starszy urodził się 1 sierpnia, drugi dokładnie miesiąc później, 1 września. Ojcem obu cieląt jest Plawiant - najstarszy żubr w Europie. Mamy to Platanka i Placka.

Jak będą nazywały się byczki? Propozycje muszą spełnić dwa warunki: być męskie i zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami są Planta i Plebejer, zaczynać się na PL. Na zwycięzców czekają nagrody.

Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję z imieniem wraz z danymi do kontaktu. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”.

Przed ogłoszeniem werdyktu jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w Księdze Rodowodowej Żubrów, czy któreś z imion nie jest już „zajęte” - bo i tak się zdarza.

Propozycje można przesyłać do końca listopada drogą listowną lub mailową na adres: Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna, mail: zagroda@pszczyna.info.pl.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 grudnia.
ARiPZP

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńskie żubry dostały imiona
Pszczyńskie żubry dostały imiona
Nowy żubr w Jankowicach. Przed nim ważne zadanie
Nowy żubr w Jankowicach. Przed nim ważne zadanie
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Uczennica SP 1 mistrzynią świata w hip-hopie
Uczennica SP 1 mistrzynią świata w hip-hopie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20