fot. archiwum Operator Programu Ograniczenia Niskiej Emisji jakiś czas temu spotkał się z mieszkańcami gminy i przedstawił jego założenia.

Wymiana źródeł ciepła w Goczałkowicach: rusza nabór

Goczałkowice-Zdrój31.07.2018, 08:11

Mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Wnioski będzie można składać od 6 do 10 sierpnia w sali Urzędu Gminy na I piętrze, w poniedziałek od godz. 8.00 do 15.30, we wtorek od godz. 8.00 do 17.00, a od środy do piątku w godz. 7.30 – 15.00. Wnioski wraz z załącznikami dostępne są w Urzędzie Gminy, można je pobrać również ze strony goczalkowicezdroj.pl. Wnioski o dotację rozpatrywane będą według kolejności ich wpływu. W przypadku wniosków złożonych w tym samym dniu decydować będzie kolejność i godzina ich zarejestrowania w Urzędzie Gminy.

W ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji mieszkaniec ma możliwość uzyskania dofinansowania w formie dotacji celowej wynoszącej do 60% kosztów kwalifikowanych na zakup i montaż automatycznego kotła węglowego min. V klasy (nie więcej niż 7,2 tys. zł brutto). W pozostałych przypadkach dofinansowanie może wynieść do 80%: do 9,6 tys. zł przy wymianie kotła węglowego na gazowy, do 7,2 tys. zł przy wymianie kotła gazowego na gazowy, do 12 tys. zł na termomodernizację ścian zewnętrznych budynku (tylko przy ogrzewaniu gazowym), do 7,2 tys. zł na termomodernizację stropodachu lub dachu budynku (tylko przy ogrzewaniu gazowym) oraz do 9 tys. zł na wymianę okien w części mieszkalnej budynku (tylko przy ogrzewaniu gazowym).

Dotacja celowa przekazywana będzie ze środków pochodzących z pożyczki i dotacji udzielanej gminie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. W pierwszej połowie roku zbierano ankiety od mieszkańców zainteresowanych zadaniami, których celem jest poprawa jakości powietrza. Przyjęty przez Radę Gminy dokument przewiduje w najbliższych latach 555 inwestycji ekologicznych na terenie gminy o wartości ponad 6,7 mln zł. Program ma być realizowany do 2020 r., ale możliwa jest kontynuacja przez trzy kolejne lata. Wszystko zależeć będzie od możliwości finansowych.

 

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

pako

T G+ F

Zobacz także

Mandat nie tylko za palenie śmieciami
Mandat nie tylko za palenie śmieciami
Młodzi o zmianach klimatycznych
Młodzi o zmianach klimatycznych
Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce
Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce
Odkomarzanie w Goczałkowicach
Odkomarzanie w Goczałkowicach
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18