fot. KPP Pszczyna

Wyłudziły z Ośrodka Pomocy Społecznej 13 tys. zł

Pszczyna29.01.2019, 14:32

Trzy mieszkanki Pszczyny miały potwierdzić wydatki podlegające refundacji. Przedłożone w ośrodku pomocy społecznej rachunki nie były jednak autentyczne.

Kobietom zarzuca się doprowadzenie ośrodka pomocy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Miało ono polegać na wprowadzeniu jego pracowników w błąd w celu uzyskania zwrotu kosztów wydatków na dzieci. Przyznane świadczenia w postaci stypendium szkolnego były realizowane w formie pomocy rzeczowej. Wystarczyło faktycznie ponieść wskazane w decyzji wydatki i odpowiednio je udokumentować. Opisane w rachunkach zakupy nie miały jednak nigdy miejsca. Okazało się, że 26-latka i dwie inne 44-latki postanowiły nieco naciągnąć rzeczywistość. Do ośrodka dostarczyły bowiem podrobione dokumenty.

Pszczyńskich policjantów o całej sprawie powiadomili pracownicy OPS-u. W sumie kobietom przedstawiono 16 zarzutów dotyczących oszustw i podrobienia dokumentów. Wszystkie przyznały się do popełnienia tych czynów i każda z nich zwróciła się z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Będą musiały zwrócić łącznie ponad 13 tys. złotych i przepracować prawie 500 godzin na cele społeczne.

(Źródło: KPP Pszczyna)

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
W świecie, w którym małe jest piękne
W świecie, w którym małe jest piękne

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19