Wygraj limitowaną dwuzłotówkę

29.08.2006, 16:07

Już trzy dni w obiegu znajduje się dwuzłotówka, na której widnieje wizerunek Pszczyny.

Narodowy Bank Polski wybrał 32 miasta, które wniosły wyjątkowy wkład w rozwój poszczególnych regionów i państwowości Polski. Serię „Historyczne miasta w Polsce” zainaugurowało Gniezno. Pozostałe miasta to Bielsko-Biała, Bochnia, Brzeg, Chełm, Chełmno, Cieszyn, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Jarosław, Kalisz, Kłodzko, Kołobrzeg, Konin, Kwidzyn, Legnica, Łomża, Łowicz, Nowy Sącz, Nysa, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Pszczyna, Racibórz, Sandomierz, Słupsk, Stargard Szczeciński, Świdnica, Tarnów, Włocławek i Żagań. Emisja monet trwa od września ubiegłego roku do kwietnia 2008r.

Oficjalna promocja pszczyńskiej dwuzłotówki odbędzie się 31 sierpnia. W Pszczynie będzie gościł wtedy prof. Leszek Balcerowicz. Na ten dzień zaplanowano na Rynku wiele atrakcji. Od 13.30 do 17.30 założona zostanie tam osada rycerska. Czeka na nas pokaz wybijania monet średniowiecznych, walki, gry i zabawy średniowieczne, a także sporo konkursów: strzelanie z łuku, miotanie toporem i oszczepem czy ścinanie głów kapusty.


Z okazji pojawienia się Pszczyny na monecie NBP, przygotowaliśmy konkurs. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na poniższe pytania i wysłać je na e-mail: poczta@infopres.pl Wśród osób,które nadeślą do 31 sierpnia br. prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy 8 dwuzłotówek, na których znalazła się Pszczyna.

A oto pytania:

1. Ile monet z wizerunkiem Pszczyny wypuścił do obiegu NBP?
2. Którym z kolei miastem, które weszło do historycznej serii, jest Pszczyna?
3. Co znajduje się na rewersie i awersie pszczyńskiej dwuzłotówki?

agw

T G+ F

Zobacz także

Wygraj bilet na Niemena!
Wygraj bilet na Niemena!
Dwuzłotówkę wygrali...
Dwuzłotówkę wygrali...
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18