(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Wybudują nowe przedszkole, bo stare nie spełnia norm

Goczałkowice-Zdrój17.05.2019, 13:54

W Goczałkowicach-Zdroju powstanie nowe przedszkole, do którego docelowo przeniosą się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2. Wójt Gabriela Placha powołała właśnie zespół, który ma przygotować koncepcję realizacji inwestycji.

Publiczne Przedszkole nr 2 w budynku przy ul. Bolesława Prusa 7 funkcjonuje od 1973 r. Placówka została wtedy przeniesiona do obiektu, w którym wcześniej znajdowały się mieszkania i kawiarnia.

Niestety, niedawna kontrola straży pożarnej wykazała, że budynek nie spełnia wszystkich norm przeciwpożarowych. Strażacy wydali decyzje i wskazali, jakie inwestycje należy zrealizować, aby normy zostały spełnione.

- Pamiętajmy, że budynek, w którym znajduje się przedszkole jest budynkiem starym. Doszliśmy do wniosku, że nie warto go remontować, bo będzie to niezwykle kosztowne. Dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego przedszkola w gminie, do którego docelowo przeniesione zostanie Publiczne Przedszkole nr 2. Chcemy stworzyć naszym dzieciom jak najlepsze warunki – mówi wójt Gabriela Placha.

Wójt wydała zarządzenie w sprawie powołania Zespołu ds. przygotowania koncepcji realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa przedszkola w Goczałkowicach-Zdroju”. W jego skład weszli m.in. pracownicy Urzędu Gminy oraz dyrektorki dwóch gminnych przedszkoli, w pracach udział będą brali także radni Rady Gminy. Zadaniem zespołu jest przygotowanie koncepcji nowej placówki z uwzględnieniem lokalizacji, wielkości oraz infrastruktury towarzyszącej.

Koncepcja ma zostać opracowana do 21 czerwca. - Póki co nie określamy dokładnych terminów, ale w miarę możliwości zależy nam na jak najszybszej realizacji tej inwestycji – zauważa wójt.

Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach składa się z czterech oddziałów, do placówki uczęszcza prawie 100 dzieci.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Czy wystarczy miejsc w przedszkolach?
Czy wystarczy miejsc w przedszkolach?
Otwarcie przedszkola dopiero w przyszłym roku
Otwarcie przedszkola dopiero w przyszłym roku
Nowe władze w pawłowickiej oświacie
Nowe władze w pawłowickiej oświacie
Widowisko muzyczno-multimedialne Rapsodia Śląska na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Widowisko muzyczno-multimedialne Rapsodia Śląska na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19