Wybrali nowy zarząd

02.04.2008, 14:59

Rudziczka

W marcu wybrano nowy zarząd Koła Gospodyń Wiejskich, które w sołectwie działa nieprzerwanie od 43 lat w prawie 100-osobowym składzie.Pierwszą przewodnicząca koła i jego założycielką była Helena Kozyra, która funkcję pełniła przez 10 lat. Potem szefową została Urszula Jarosz. Na kolejnych 30 lat.
- Pod jej przewodnictwem bardzo dużo dobrego działo się w sołectwie. KGW organizowało wiele ciekawych imprez, zabaw tanecznych, wycieczek. Na licznie organizowanych kursach kobiety podnosiły swoje kwalifikacje kulinarne jak również dotyczące prac ogrodniczo-rolnych. Wyjeżdżano do wzorcowych gospodarstw, włączano się do szeregu czynności społecznych. Istniała również we wsi wypożyczalnia naczyń kuchennych na imprezy weselne i okolicznościowe. Prowadzona jest zresztą do dzisiaj, tyle że teraz w remizo-świetlicy – wspomina Stanisław Godziek, sołtys Rudziczki i prezes Kółka Rolniczego.
Było tak do 2004 roku, kiedy panie, które nieprzerwanie działały w KGW, postanowiły zrezygnować z wykonywanych funkcji. Przewodniczącą została wtedy Agnieszka Porembska. Kolejne cztery lata upłynęły pod znakiem imprez adresowanych zarówno do starszych jak i młodszych pań. Był „Babski Comber”, spotkania opłatkowe, wyjazdy do kina, teatru, w góry, na wystawy. Organizowano wiele imprez jak dożynki, Dzień Matki, Seniora czy Kobiet.

12 marca na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym KR i KGW wybrano nowy zarząd. W jego skład wchodzą: Teresa Stawska (przewodnicząca), Elżbieta Karnas (zastępca), Małgorzata Prządka (sekretarz), Halina Marcol (skarbnik) oraz Joanna Buchta, Alicja Buchta i Ewa Miguła. Urszula Jarosz, Maria Gorol i Irena Staniek tworzą komisje rewizyjną. - Życzymy im dużo sił w działaniu na rzecz sołectwa – mówi Stanisław Godziek.
agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Nowy Zarząd Koła terenowego PTTK
Nowy Zarząd Koła terenowego PTTK
Podstarzyniec ma nowy zarząd
Podstarzyniec ma nowy zarząd
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Prace śląskich fotografów do zobaczenia w Centrum Przesiadkowym
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Policjanci pomogli ocalić konie z przewróconej przyczepy
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18