Wybrali nowy zarząd

02.04.2008, 14:59

Rudziczka

W marcu wybrano nowy zarząd Koła Gospodyń Wiejskich, które w sołectwie działa nieprzerwanie od 43 lat w prawie 100-osobowym składzie.Pierwszą przewodnicząca koła i jego założycielką była Helena Kozyra, która funkcję pełniła przez 10 lat. Potem szefową została Urszula Jarosz. Na kolejnych 30 lat.
- Pod jej przewodnictwem bardzo dużo dobrego działo się w sołectwie. KGW organizowało wiele ciekawych imprez, zabaw tanecznych, wycieczek. Na licznie organizowanych kursach kobiety podnosiły swoje kwalifikacje kulinarne jak również dotyczące prac ogrodniczo-rolnych. Wyjeżdżano do wzorcowych gospodarstw, włączano się do szeregu czynności społecznych. Istniała również we wsi wypożyczalnia naczyń kuchennych na imprezy weselne i okolicznościowe. Prowadzona jest zresztą do dzisiaj, tyle że teraz w remizo-świetlicy – wspomina Stanisław Godziek, sołtys Rudziczki i prezes Kółka Rolniczego.
Było tak do 2004 roku, kiedy panie, które nieprzerwanie działały w KGW, postanowiły zrezygnować z wykonywanych funkcji. Przewodniczącą została wtedy Agnieszka Porembska. Kolejne cztery lata upłynęły pod znakiem imprez adresowanych zarówno do starszych jak i młodszych pań. Był „Babski Comber”, spotkania opłatkowe, wyjazdy do kina, teatru, w góry, na wystawy. Organizowano wiele imprez jak dożynki, Dzień Matki, Seniora czy Kobiet.

12 marca na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym KR i KGW wybrano nowy zarząd. W jego skład wchodzą: Teresa Stawska (przewodnicząca), Elżbieta Karnas (zastępca), Małgorzata Prządka (sekretarz), Halina Marcol (skarbnik) oraz Joanna Buchta, Alicja Buchta i Ewa Miguła. Urszula Jarosz, Maria Gorol i Irena Staniek tworzą komisje rewizyjną. - Życzymy im dużo sił w działaniu na rzecz sołectwa – mówi Stanisław Godziek.
agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Nowy Zarząd Koła terenowego PTTK
Nowy Zarząd Koła terenowego PTTK
Podstarzyniec ma nowy zarząd
Podstarzyniec ma nowy zarząd
Uszkodzenie gazociągu na osiedlu Stara Wieś
Uszkodzenie gazociągu na osiedlu Stara Wieś
Wczorajszy wypadek na ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach
Wczorajszy wypadek na ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18