Wybory: nasi na listach

21.09.2011, 12:41

Powiat

9 października wybierać będziemy parlamentarzystów. Na listach komitetów wyborczych znajdziemy nazwiska z powiatu pszczyńskiego.


Powiat pszczyński wspólnie z powiatami bielskim, cieszyńskim, żywieckim oraz miastem na prawach powiatu Bielskiem-Białą tworzy okręg wyborczy nr 27. Swoje listy wyborcze zarejestrowało w nim osiem komitetów. W okręgu wyborczym nr 27 w wyborach do Sejmu do obsadzenia jest 9 mandatów. 610 606 wyborców uprawnionych do głosowania (84 275 w powiecie pszczyńskim) przyszłych posłów wybierze spośród 134 kandydatów znajdujących się na ośmiu listach.
„Jedynką na liście Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość jest Aleksander Szwed, obecny poseł na Sejm RP. Na liście PiS-u znajdziemy też Grzegorza Gażę (nr 7), przedsiębiorcę z Pszczyny, byłego radnego miejskiego oraz Aleksandra Malchera (nr 13) z Piasku, radnego Rady Powiatu Pszczyńskiego obecnej kadencji.

Listę Komitetu Wyborczego Polska Jest Najważniejsza w naszym okręgu otwiera Maciej Stachura, dziennikarz z Katowic. Z „dwójką” z tej listy startuje Wojciech Zatorski, przedsiębiorca z Pszczyny.

Numer 1 na liście Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej przypadł Andrzejowi Marszałkowi, przedsiębiorcy z Żywca. Na liście SLD są też mieszkańcy powiatu pszczyńskiego - Paweł Repeta (nr 6), politolog z Woli, Łukasz Niedzwiedzki (nr 11), manager z Ćwiklic oraz Zygmunt Szweda (nr 15), rehabilitant z Goczałkowic-Zdroju.

Listę Komitetu Wyborczego Ruch Palikota otwiera Artur Górczyński, pracownik socjalny z Sosnowca. Jest na niej też Kamila Płoszczyca (nr 3), nauczycielka z Woli oraz Piotr Jankowski (nr 8), fizjoterapeuta z Goczałkowic-Zdroju.

„Jedynką” na liście Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe jest Marian Ormaniec z Gilowic (powiat żywiecki). Pd numerem 6 na liście PSL-u znajdziemy Mariana Brandysa z Miedźnej, radnego gminy Miedźna, prezesa pszczyńskiego oddziału ARiMR. Z numerem 8 „ludowców” reprezentować będzie Lidia Lukasek, ekonomistka z Rudołtowic, a z nr 16 Jan Zachraj, rolnik z Pielgrzymowic.

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80 na pozycji nr 1 wystawił Mariusza Rajbę, ekonomistę ze Szczyrku. Na tej liście nie ma osób z powiatu pszczyńskiego.

„Jedynką” Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP jest Mirosława Nykiel, posłanka obecnej kadencji z Bielska-Białej. Z nr 2 na liście PO do walki o głosy wyborców stanie Sławomir Kowalski z Piasku, dotychczasowy senator.

Komitet Wyborczy Prawica z nr 1 będzie reprezentować Władysław Motyka, historyk z Milówki. Pod nr nr 6 na tej liście znajdziemy Bogumiłę Piszczek, emerytowaną nauczycielkę z Kobióra.

W wyborach do Senatu powiat pszczyński, powiat bielski oraz miasto na prawach powiatu – Bielsko-Biała tworzą okręg wyborczy nr 78. W wypadku wyborów do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze. Senatora wybierzemy zatem spośród pięciu zgłoszonych kandydatów. Są nimi: Piotr Bożałkiński (Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej), radca prawny z Bielska-Białej, Andrzej Kamiński (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), pracownik samorządowy z Dankowic, Rafał Muchacki (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP), lekarz z Bielska-Białej, Roman Pająk (Komitet Wyborczy Wyborców Autonomia Dla Ziemi Śląskiej), ekonomista z Frydku oraz Ryszard Wójcik (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe), przedsiębiorca z Bielska-Białej.

jack

T G+ F

Zobacz także

Grali nasi ligowcy
Grali nasi ligowcy
Nasi i Mundial
Nasi i Mundial
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18